
Kuvagalleria
Matoisa ja tyylikäs käsinmaalattu Bavaria-posliinimaljakko
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,66 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kaunis saksalainen vintage-posliinimaljakko, jossa on käsinmaalattu luontoaiheinen sorsakuvio ja herkkä maisema.
Mitat: Korkeus 23 cm, paino 657 g.
Kunto: Hyvässä vintage-kunnossa, ei näkyviä halkeamia tai lohkeamia. Värit ja maalaukset säilyneet kauniina. Pohjassa alkuperäinen Creidlitz Bavaria-leima sekä käsintehty merkintä CS-84.
Valmistusaika: Noin 1980 luku.
Tämä kaunis maljakko on peräisin Saksasta. Romanttinen maisemamaalaus / Erä- ja metsästysaihe, jossa on vaikutteita perinteisestä saksalaisesta Heimatkunst-tyylistä (luontoa ja kotiseutua ihannoiva taidesuuntaus). Maljakossa on pehmeät, utuiset pastellisävyt ja herkkä, käsinmaalattu luontoaihe. Toisella puolella on paljaita puita ja toisella puolella lentävä sorsa. Creidlitzin posliinitehdas (Porzellanfabrik Creidlitz AG) toimi Baijerissa vuosina 1913–1980-luvun loppupuolelle saakka. Maljakko on valmistettu valkoisesta mattapintaisesta posliinista (muistuttaa niin sanottua vellum- tai biskviittiposliinia). Tämä tekee siitä keräilyarvoisen ja ainutlaatuisen sisustuselementin. Sopii erinomaisesti esimerkiksi joululahjaksi tai osaksi vintage-keräilyä.
Avainsanat: posliinimaljakko, Bavaria, Saksa, Jugend, Art Nouveau, vintage, keräily, käsinmaalattu, sorsa, luontoaihe, talvimaisema, koristelu, Copenhagen style, sisustus, antiikki
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 19.9.2026 klo 9.10 ・ Ilmoituksen tunnus: 46760326