Kuvagalleria
Skuutti kolmella nopeudella 36V ja 48V akut
Myydään
160 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
En itseasiassa ole satavarma mallista, niitä on monta samannäköistä ja en enään muista mikä on tämän tarkka malli.
3 vaihdetta joilla nopeusrajoitukset ovat 25km/h, 40km/h ja 60km/h. Tietenkään en kannata yleisillä teillä 25km/h ylittämistä!
60km/h se ei kuitenkaan kulje kuin alamäkeen. 40km/h se vielä puskee tasaisella tiellä.
Erittäin kovanääninen äänisignalli. Sanoisin että yhtä äänekäs kuin auton.
Vaimentimet eturenkaalle. Takaveto.
On etu ja takajarrut ja ovat erittäin voimakkaita. Tosiaan 60km/h nopeusrajoituksella, pitääkin olla kovat jarrut! Niitä voi tietenkin säädellä omaan makuun.
Kantama jos ajaa 25km/h pitäisi olla noin 10km. Sitten kuin se on vähissä, ylämäessä akku saattaa tippua alarajan yli ja päättyä suojaan. Minulle kävi muutaman kerran jopa silleen että se tippui suojaan vaikka ilman kaasutusta se näytti 38.5 volttia. Jos aikoo ajaa pidemmälle, suosittelen olla kaasuttelematta turhaan kuin ajatte yli 5km.
Voin erikseen 40e myydä ison 48V akun joka just ja just jättää siinä tilaa controllerille jos päätätte hommata 48V kontrollerin. Näiten kanssa kantama paranee heti ja kiihtyvyys kasvaa paljon.
Tosi mukavan leveä lauta. Auttaa todella paljon tasapainon kans ja on muutenkin todella paljon rennompi olo kuin ohueella laudalla.
Taittuu tosi pienenkokoiseen pakettiin ja tommoselle skuutille yllättävän kevyt.
Vilkuile on nappi, on liitin, on oma paikkansa, mutta itse vilkkuja en ole asentanut. Halutessa, ei pitäisi olla kallista eikä vaikeaakaan.
Miinuksista vielä sanon sen, että veto on suht heikko ja ylämäkeen voi hitastua, mutta tasaisella maalla tai alamäkeen hitaastikin kiihtyy aika koviin vauhteihin.
Renkaat pumpattu täyteen ja kunnossa. Jos aikoo temppuila, tai ajaa maastossa niin suosittelen päästää osan ilmasta pois.
Laturi mukana tietysti. Halutessa voin antaa mukaan vanhan akun. Se on todennäköisesti kuollut, mutta en ole varma. Sen saa ilmaiseksi kaupan päälle, mutta ei tarvi ottaa jos ei ole tarvetta.
Kuten yleensä, skuutteri myydään siinä kunnossa missä se on.
Nouto Myyrmäestä, mutta voin korvauksen edestä toimittaa sen autolla. Korvaus toki riippuu ajomatkasta.
Hinnasta voi ehdottaa, mutta pysytään toki tämän maan päällä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.9.2026 klo 17.12 ・ Ilmoituksen tunnus: 46768979