Kuvagalleria
Upea vaaleansininen vanhojentanssimekko, 34-36
Myydään
160 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Istuvuus: Normaali kokoon nähden
Koko: S
Merkki: Zazabella
Tyyppi: Ilta- tai juhlapuku
Materiaali: Tylli
Väri: Sininen
Yhdet tanssit nähnyt, ihana ja ajaton vaaleansininen/ice blue vanhojentanssimekko kauniilla strassiyksityiskohdilla vyötäröllä. Puku huokuu klassista tyylikkyyttä ja on hyvässä kunnossa.
Mekon kokomerkintä on 34, mutta takana olevan nyörityksen takia on joustovaraa. Mekko sopi täydellisesti minulle, vaikka yleensä käytin kokoa 36. Arvioisin, että sopii noin 34–38-kokoiselle tanssijalle. Napakka, korsettimainen yläosa istuu tukevasti ja tuo kauniisti muotoa.
Olen itse noin 168 cm pitkä ja tanssin ilman korkoja. Helman pituus n. 110 cm.
Puku on ostettu Zazabellasta (uutena yli 400€). Kyseistä mallia ei käsittääkseni enää valmisteta tai ole myynnissä, joten saat tästä puvun, jollaista ei todennäköisesti tule vastaan muilla tanssijoilla. Halutessasi saat kaupan päälle tumman pukupussin, jossa mekko on helppo ja turvallinen kuljettaa kouluun ja tanssipaikalle. 🩵
Vannehame puuttuu, eli jos kaipaat kuvien mukaista tuuheutta se pitää ostaa/lainata muualta.
Sovitus/nouto Lauttasaaresta.
Hakusanat: vanhojentanssimekko, wanhat, tyllimekko, gammeldansklänning, ljusblå, ice blue, vaaleansininen, prinsessamekko, korsetti, strassivyö
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.9.2026 klo 0.36 ・ Ilmoituksen tunnus: 46946698

