Kuvagalleria
(1/3)
Hoymiles HMS-2000-4T mikroinvertteri – 2 kW, neljälle aurinkopaneelille
Myydään340 €
Kunto: Uusi
Hoymiles HMS-2000-4T mikroinvertteri – 2 kW, neljälle aurinkopaneelille
Myydään 4 kpl uusia ja käyttämättömiä Hoymiles HMS-2000-4T -mikroinverttereitä aurinkopaneelijärjestelmään. Myydään yksittäin tai yhdessä aurinkopaneelien ja asennustarvikkeiden kanssa.
Alkuperäispakkauksessa olevat laitteet 340 €/kpl. Saatavilla 4 kpl.
Esittelykappale on ollut tapahtumassa esillä, mutta myös se on käyttämätön. Myydään ilman alkuperäispakkausta.
Kaikki hinnat sisältävät alv 25,5 % ja ovat noutohintoja Suolahden varastoltamme.
Yhteen mikroinvertteriin voidaan liittää enintään neljä aurinkopaneelia. Jokaisella paneelitulolla on oma itsenäinen tehonseuranta eli MPPT, joten paneelien toimintaa optimoidaan erikseen. Laitteen nimellinen AC-lähtöteho on 2 000 VA ja verkkoliitäntä yksivaiheinen 230 V.
Etäseuranta on mahdollista erikseen hankittavan, yhteensopivan Hoymiles DTU -tiedonsiirtoyksikön avulla.
Esimerkkipaketti: aurinkopaneelit ja mikroinvertteri, 1,84 kWp
4 kpl JA Solar 460 Wp -aurinkopaneeleja, malli JAM54D41-460/LR: yhteensä 476 €.
1 kpl Hoymiles HMS-2000-4T -mikroinvertteri alkuperäispakkauksessa: 340 €.
Paneelit ja mikroinvertteri yhteensä 816 € sis. alv 25,5 %.
Paneeliston yhteenlaskettu nimellisteho on 1 840 Wp eli 1,84 kWp.
Pakkauksettomalla mikroinvertterin esittelykappaleella vastaavan paketin hinta on 766 € sis. alv 25,5 %. Esittelykappaleita on vain yksi.
Aurinkopaneelikiinnikkeet, kaapelit ja turvakytkimet samalla kaupalla
Kysy mukaan myös aurinkopaneelien kiinnitysjärjestelmä: kattokiinnikkeet, asennuskiskot ja paneelipuristimet. Meiltä myös tarvittavat aurinkopaneelikaapelit, sähkökaapelit, liitäntätarvikkeet ja turvakytkimet.
Kiinnikkeet valitaan kattotyypin ja asennustavan mukaan. Kaapelit ja muut sähkötarvikkeet määritellään kokonaisuuteen sopiviksi, joten kerro tarjouspyynnössä kohteestasi ja tarvitsemistasi tarvikkeista.
Mikroinvertterin kappalehinta sisältää vain laitteen. Esimerkkipaketin hinta sisältää neljä paneelia ja mikroinvertterin. Kiinnikkeet, erilliset kaapelit ja liitäntätarvikkeet, turvakytkimet, DTU-yksikkö, asennus sekä kuljetus hinnoitellaan erikseen.
Kysy tarjous myös ammattitaitoisesti asennettuna.
Paneelien ja asennuskohteen yhteensopivuus varmistetaan kokonaisuutta suunniteltaessa.
Nouto:
Aurinkotekniikan varastomyymälä
Asemakatu 8
44200 Suolahti
Nouto sopimuksen mukaan. Mikroinvertterin postitus onnistuu; toimituskulut lisätään hintaan. Paneelipaketille voit pyytää erillisen kuljetustarjouksen.
Ilmoita viestissä tarvitsemasi laitemäärä, mahdolliset paneelit ja tarvikkeet sekä toimituspaikkakunta.
Lisäpalvelut

Aurinkotekniikka
Konepajankatu 4 11710 Riihimäki, Herajoki, Kanta-Häme
Viimeksi muokattu: 16.9.2026 klo 17.19 ・ Ilmoituksen tunnus: 46981642





