Kuvagalleria
JUNAT - VAUHTIA JA VOIMAA VR-historia
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Valtionrautatiet 1862 - 1987. Siis 125-vuotis juhlakirja. - kirjassa on kerrottu tekstein sekä monipuolisin ja runsaitten kuvien kanssa VR:n silloinen historia
- Kirja on kovakantinen ja olisi kaikinpuolin uuden veroinen, mutta kansipuolen yläreunassa on tosi hieman kulumaa (kirjanipottajille tiedoksi)
- painettu v. 1986 Kirjayhtymä
- 128 sivua
Nyt huomasinkin, että kannen jälkeisellä sisäsivulla on vaalea lipuke liimattuna. Lipukkeeseen on painettu teksti "LINSEN HANNELE kiittäen VALTIONRAUTATIET". No tämähän romahdutti kirjan arvon sitten korkeintaan nollaan euroon, ellei miinuksellle . Silti kehtaan pyytää siiitä 5€. Anteeksi antikvariaatit yms. jälleenmyyjät.
Näyttääpä tätä joku antikvariaatti myyvän kolmella eurolla, ilmoittaen heti perään, että tuote on loppu. Näinhän näitä kirjojen arvoja Suomessa hinataan alas. Eikö?
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 20.9.2026 klo 8.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 47321995


