Kuvagalleria
(1/6)
Berit tuoli - musta / vaaleanharmaa sametti
Myydään181 €
Toimitus saatavilla – kysy hintaa myyjältä
Berit tuoli - musta / vaaleanharmaa sametti
Ajaton suosikki modernissa muotoilussa – Berit tekee vaikutuksen läpiharkitulla muotoilullaan ja miellyttävällä harmaalla värillään! Tässä ruokapöydän tuolissa on täysin verhoiltu muotoilu, kevyesti pyöristetty selkänoja ja istuin samettikankaasta ja polyesteripellavasta sekä siro jalusta mustaa rautaa – taatusti yhtä tyylikäs kuin mukavakin. Luo kutsuva ja kodikas ilme ja nauti mukavista hetkistä ruokapöydän ääressä yhdessä! Kevyt kokoaminen vaaditaan.
Tuotetiedot
Materiaali: kuitu, vaahtomuovi, vaneri, polyesteripellava, polyesterisametti, teräs
Kangas: 20 % polyesteripellava, 80 % polyesterisametti
Väri: harmaa
Leveys: 55 cm
Syvyys: 55 cm
Korkeus: 78 cm
Istuinkorkeus: 49 cm
Istuinleveys: 55 cm
Istuinsyvyys: 45 cm
Paino: 6 kg
Kantavuus: 150 kg
Pehmuste: sisältyy toimitukseen
Kokoonpano: kootaan itse
Valmistusmaa: Kiina
Hoito-ohje
Teräs
Muista, että teräs on materiaali, joka voi ruostua altistuessaan vedelle ja kosteudelle pidemmän aikaa. Maali tai muu suojakäsittely pitää ruosteen loitolla. Siksi on tärkeää, ettei pinnoitetta vaurioiteta. Liuottimia ei tule käyttää maalatulla tai lakatulla teräksellä, sillä ne liuottavat pintakäsittelyn ja altistavat sen ruosteelle.
Päivittäisessä hoidossa puhdista pehmeällä liinalla ja saippuavedellä. Pyyhi pinta aina jälkeenpäin kuivaksi ja vältä liiallista vettä.
Sametti ja vakosametti
Sametti ja vakosametti ovat kankaita, jotka haalistuvat auringossa. Varmista siksi, ettei huonekalua sijoiteta suoraan auringonvaloon. Molemmat kankaat keräävät pölyä, ja se poistuu parhaiten harjaamalla säännöllisesti pehmeällä harjalla. Voit käyttää myös nukkarullaa tai vaateharjaa. Painaumien tasoittamiseen käytä silitysraudan tai höyrystimen höyryä. Suosittelemme kyllästämään kankaan tekstiilisuihkeella ennen käyttöönottoa, jolloin lika ja tahrat lähtevät helpommin pois. Poista tahrat välittömästi. Älä hankaa, vaan yritä imeyttää tahra varovasti liinaan. Jos tahrat eivät lähde, käytä tahranpoistoainetta, jota kokeilet ensin huonekalun vähemmän näkyvässä kohdassa. Suosittelemme, että suuremmat huonekalut vaahtopestään vähintään kolme kertaa vuodessa.
Pellava
Kaikki kankaat haalistuvat auringossa, joten varmista, ettei huonekalua sijoiteta suoraan auringonvaloon. Poista tahrat välittömästi. Älä hankaa, vaan yritä imeyttää tahra varovasti liinaan. Jos tahrat eivät lähde, käytä tahranpoistoainetta, jota kokeilet ensin kankaan vähemmän näkyvässä kohdassa. Pellavan voi pestä käsin tai koneessa, mutta muista, että materiaali voi kutistua. Kuivata aina valuttamalla.
Lisäpalvelut
Takuu vikojen ja puutteiden varalta
Palautusoikeus
Toimitettavissa
Neuvonta
Myymälä
Luottokortti
Mobiilimaksu
Osta verkkokaupasta

Kaluste Duo
Koskelantie 5 00610 Helsinki, Käpylä, Uusimaa
Viimeksi muokattu: 30.9.2026 klo 17.32 ・ Ilmoituksen tunnus: 47340257