Kuvagalleria
CLUEDO Escape mysteeripeli / lautapeli (uusi)
Myydään
17 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
CLUEDO Escape mysteeripeli / lautapeli. Uusi ja avaamaton pakkaus. Pakkauksessa on molemmilla sivuilla avaamattomat tarrat ja muutenkin tuote on täysin uudenveroinen. Pelin kuvaus:
Tohtori Mustapippuri on palkannut sinut ryöstämään kuusi arvokasta näyttelyesinettä museosta ja pakenemaan paikalta. Joukossa on kuitenkin petturi! Pelaajien on paettava ennen vartijoiden saapumista, selvitettävä petturin henkilöllisyys, varastetut esineet ja niiden piilopaikka.
Cluedo Robbery at the Museum -mysteeripeli yhdistää tutut Cluedo-hahmot pakohuone-elämykseen. Pelaajat liikkuvat pelilaudalla, tutkivat näyttelyitä, nostavat kortteja, ratkaisevat pulmia ja paljastavat vihjeitä. Pakenemisen jälkeen pelaajat tarkastelevat vihjeitään, tekevät syytöksen ja osuessaan oikeaan voittavat pelin!
Pelaajamäärä: 1-6
Peliaika n. 90 min
Ikäsuositus: 10+
Toridiili mahdollinen.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.9.2026 klo 21.55 ・ Ilmoituksen tunnus: 47835072
