ToriViihde ja harrastuksetKeräilyKolikot ja setelit
Kuvagalleria
(1/1)
Espanja. Afonso IV (1325-1357). Florí Reino de Aragón. Ceca de Mallorca, sol /
Myydään700 €
Siirry myyjän sivustolle
Klikkaa sinistä "Siirry kohteeseen" -painiketta ostaaksesi kohteen tai tehdäksesi tarjouksen. Kokonaishinta näytetään ennen tarjouksen vahvistamista.
- Tärkeää:
Voittavaan tarjoukseen lisätään 9 % ostajansuoja + €3K sekä toimituskulut.
Espanja, keskiaika. Aragónen kuningaskunta, Alfonso IV (1416-1458). Kultainen florin (3,32 g, 20 mm). Mallorcain minttaus
+S IOH-NNIES B M. Pyhä Johannes Kastaja, edessä seisova, pitäen ristiin muotoiltua scepteriä, jota ympäröivät aurinko ja härkä minttimerkkeinä.
+ARAGO-REX M. Flor de lis.
Cru.V.S. 798; Cru.Comas 106; Cru.C.G. 2842
MBC yleisesti ottaen, käytetty korun kaltaisena, erittäin harvinainen!
Parhaaksi tulostusta varten katso kuvat.
Lähetykset Espanjan ulkopuolelle (sekä EU:n sisällä että kolmansiin maihin) vaativat vientilupien käsittelyä, mutta kolmansista maista lähetettäessä peritään 5%:n maksu.
On mahdollista, että lähetykset viivästyvät hallinnollisten lupahakemuksen aikataulujen vuoksi.
12691. 2026-8825
Tietoa Catawikista
Catawiki on vuonna 2008 perustettu alankomaalainen verkkohuutokauppa-alusta. Olemme tunnettuja siitä, että olemme erikoistuneet harvinaisten ja poikkeuksellisten esineiden huutokauppoihin. Catawikilla asiantuntijatiimimme arvioi ja tarkistaa kohteet ennen niiden julkaisemista huutokauppaan varmistaakseen niiden aitouden ja laadun.
Näytä koko kuvausHuom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.