Kuvagalleria
Salvador Dalí – harvinainen vintage-korusetti + aurinkolasit
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 3,01 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Sukupuoli: Unisex
Myydään erittäin harvinainen Salvador Dalí / Les Parfums Salvador Dalí -vintage-kokonaisuus, johon kuuluu upea ”Huulet ja nenä” -korusetti sekä Les Parfums Salvador Dalí -aurinkolasit.
Kyseessä on poikkeuksellisen mielenkiintoinen kokonaisuus Salvador Dalín, surrealismin ja vintage-designin keräilijälle.
SALVADOR DALÍ ”Huulet ja nenä” -KORUSETTI
Korujen designissa toistuu Dalín tunnettu surrealistinen Afroditen huulet ja nenä -aihe. Koristeissa on näyttävä kiiltävä kultaus.
Settiin kuuluu:
2 kpl kalvosinnappeja kääntömekanismilla
1 kpl rintaneula / pinssi
Korut ovat ikäisekseen erittäin hyvässä kunnossa. Kalvosinnappien mekanismit toimivat moitteettomasti, ja kokonaisuus vaikuttaa olleen erittäin vähäisessä käytössä.
LES PARFUMS SALVADOR DALÍ -AURINKOLASIT
Toinen kokonaisuuden osa on harvinainen Les Parfums Salvador Dalí -vintage-aurinkolasipari, arviolta 1980–1990-luvulta.
klassinen Wayfarer-henkinen malli
ruskea kilpikonnakuviointi
sangan sisäpuolella teksti ”LES PARFUMS SALVADOR DALI”
siisti vintage-kunto
käyttökuntoiset.
HARVINAINEN KERÄILYKOKONAISUUS
Molemmat esineet ovat peräisin aikanaan Les Parfums Salvador Dalí -brändin viralliselta tuote-edustajalta.
Tietojeni mukaan kyseisiä tuotteita on jaettu merkin edustajille ja VIP-lahjoina eikä niitä ole ollut normaalissa kuluttajajakelussa. Tämän vuoksi vastaavia tuotteita tulee harvoin vastaan.
Myydään yhtenä kokonaisuutena.
Tässä on harvinainen tilaisuus hankkia samanaikaisesti kaksi erilaista Les Parfums Salvador Dalí -vintage-esinettä.
Näyttävä korusetti ja alkuperäisen sarjan aurinkolasit.
Sopii erityisesti Salvador Dalín, surrealismin, vintage-muodin ja design-keräilyn harrastajalle.
Hakusanat:
Salvador Dalí, Salvador Dali, Les Parfums Salvador Dali, Dali, vintage, keräily, keräilyesine, design, surrealismi, vintage-koru, korusetti, kalvosinnapit, rintaneula, pinssi, huulet ja nenä, Afroditen huulet, aurinkolasit, vintage-aurinkolasit, merkkilasit, retro, designkoru
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.10.2026 klo 23.22 ・ Ilmoituksen tunnus: 47918007

