Kuvagalleria
Team Durango DEX8 patterikasi
Myydään
290 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Tästä harvinaista herkkua sitä arvostavalle.
Myynnissä vuosia sitten myynnistä poistetun merkin, Team Durangon 1/8 kokoluokan kilpa-geometrialla oleva sähkö-buggy. Autolla ajettu takavuosina kilpaa menestyksekkäästi (katso yksi kuvista. Pokaalikuvan siipeä eikä koria ole enää).
Autossa nykyään Arrman 3-6s sähköt (BLX185 nopari +2050kv moottori)
Ajettu vain 3s ja 4s akuilla autoa säästäen.
Varaosasaatavuus team durangolta lähes mitätön mutta arrma typhon 6s pohjautuu ja on rakennettu tätä autoa kopioiden joten paljon varaosia on korvattava typhonin varaosilla. Voimansiirto ja keskidiffin ja moottorin pukki erilainen mutta kätevä vaihtaa koko typhonin voimansiirron jos on tarves, mutta auto on täysin ehjä ja juuri keskidiffin kuluneet ulostulot vaihdettu uusiin.
Autossa kiinni rpm:mmän siipiteline ja arrman siipi, muuten auto on hyvin pitkälti aito team durango.
Miinuksina kori suht rujossa kunnossa. Typhonin kori käy suoraan tähän kokonsa puolesta. Keskidiffin pukin neljästä pohjalevyn ruuvista yksi pyörii tyhjää/otettu pois muttei ole haitannut menoa eikä pinionin ja spurrin välys ole muuttunut tämän takia.
Auto myydään ilman ohjainta ja vastaanotinta, eikä akkuja ja laturia ole.
Myydään ensimmäisen kuvan valkoisella siivellä.
Auto voidaan myydä myös rullaavana ilman moottoria,nopeudensäädintä, servoa ja lähetintä/vastaanotinta 190e. Hinta on tiukka.
Tästä pala rc historiaa joko koristeeksi tai kovaan ajoon. Molempien kuvien renkaat tulee mukaan kauppaan.
Sijainti Asikkala/Lahti.
Mieluiten nouto
Parempia kuvia tulossa kunhan pääsen auton luokse
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.10.2026 klo 12.23 ・ Ilmoituksen tunnus: 48293713
