Kuvagalleria
Suhteellisen harvinainen erä vanhoja keräilykortteja ja -etikettejä (30 kpl).
Myydään
50 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kohtalainen
Myydään upea ja nostalginen 30 kappaleen keräilyerä suomalaista historiaa. Kohokohtana ovat erityisen kiinnostavat ja historialliset urheilukortit, joissa esitellään muun muassa legendaarisen olympialaisvuoden 1936 sankareita!
Tämä kokonaisuus sopii täydellisesti urheiluhistorian, Paulig-nostalgian tai vanhojen mainosten keräilijälle.
Kokoelma sisältää yhteensä 30 kohdetta:
• 24 kpl pahvisia kortteja/alusia, joiden joukossa ovat muun muassa:
• harvinaiset ja historialliset urheilukortit, joissa esitellään Berliinin olympialaisvuoden 1936 sankareita ja yleisurheilun suurnimiä, kuten legendaarinen Jesse Owens ja M. Fuchs.
• Pauligin vanhoja mainosalusia (mm. Pauligs Kaffe ja leivontareseptejä).
• M.V. "Maistuu ja virkistää" -mainosalusia.
• Rio-sikurimainos ja Darjeeling-teemainos.
• 6 kpl paperisia etikettejä/kääreitä, kuten:
• Wanhaa Paulig-nostalgiaa: keltaisia Paula-kahvietikettejä (Paula-Oskais / Erikois-Special).
• Vanhoja Kesko Oy:n etikettejä ja Pauligin leivinjauhepusseja.
Kunto:
Kunto on kuvienmukainen ja kortit ikäisekseen siistikuntoisia keräilykohteita. Ajan tuomaa patinaa löytyy, mikä vain lisää näiden historiallista viehätysvoimaa😉. (Katso kunto kuvista).
Hinta koko sarjalle: 50 €
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 13.10.2026 klo 17.53 ・ Ilmoituksen tunnus: 48466710
