Kuvagalleria
Upea vintage Tiffany-tyylinen valaisin
Myydään
290 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Upea vintage Tiffany-tyylinen kolmiosainen pöytävalaisin (Sudenkorento) – Tuotu Egyptistä 1998
Myydään erittäin näyttävä, kookas ja harvinainen Tiffany-tyylinen lasimosaiikkipöytävalaisin, jossa on kolme erillistä sudenkorento-aiheista (Dragonfly) kupua.
Valaisin on uniikki sisustuksen helmi ja se on ostettu sekä tuotu matkamuistona Egyptistä vuonna 1998. Kyseessä ei siis ole mikään nykyajan kevyt halpajäljitelmä, vaan lähes 30 vuotta vanha, tukeva ja perinteisellä käsityötekniikalla valmistettu vintage-valaisin. Raskas jalka on kauniisti patinoitunutta antiikkipronssin/messingin sävyistä metallia.
• Kunto: Erinomainen ikäänsä nähden. Lasikuvut ja lyijytinaukset ovat täysin ehjät.
• Tekniset tiedot: Toimii moitteettomasti Suomen sähköverkossa (220V). Valaisimeen sopii kolme kynttilälamppua/pikkukantaista polttimoa (E14), jotka antavat upean, lämpimän ja värikkään tunnelmavalon ympärilleen.
• Mitat: 50 cm korkea ja leveä
Tämä valaisin on todellinen katseenvangitsija mihin tahansa kotiin ja se luo iltaisin aivan erityisen tunnelman.
Hinta: 290 € / asiallinen tarjous
Sijainti: Oulu
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.10.2026 klo 16.10 ・ Ilmoituksen tunnus: 48550692