Kuvagalleria
Käsin tehty pieni korurasia, leppää.
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 1,60 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Kaunis, pienikokoinen Emalipuu-korurasia, jonka puuosan on valmistanut käsityönä Arto Salminen Korpilahdella. Rasia on tehty suomalaisesta lepästä ja sen pinta on käsitelty luonnollisella kasviöljyvahalla.
Pyöreä, pehmeästi kaartuva rasia sopii esimerkiksi sormuksille, korvakoruille, riipukselle tai muille pienille koruille. Puun lämmin sävy ja luonnollinen kuviointi tekevät jokaisesta kappaleesta yksilöllisen.
- Kunto: käyttämätön ja ehjä
- Materiaali: leppä
- Halkaisija: noin 7 cm
- Sisäosan halkaisija: noin 5 cm
- Valmistaja: Emalipuu
- Tekijä: Arto Salminen
- Valmistettu Suomessa, Korpilahdella
- Pintakäsittely: luonnollinen kasviöljyvaha
Puun vaaleammat kohdat ovat luonnollista värin ja syykuvion vaihtelua. Sopii myös pieneksi suomalaiseksi käsityölahjaksi.
Alkuperäinen tuotelappu ja viininpunainen säilytyspussi kuuluvat kauppaan.
Kuvissa näkyvät korut eivät kuulu kauppaan.
Hakusanat
korurasia, sormusrasia, puinen korurasia, puurasia, pieni rasia, korujen säilytys, leppä, suomalainen käsityö, kotimainen design, puukäsityö, Emalipuu, Arto Salminen, Korpilahti, käsintehty, skandinaavinen, minimalistinen, lahjaidea, wooden jewelry box, Finnish design
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 18.10.2026 klo 7.16 ・ Ilmoituksen tunnus: 48580827