Kuvagalleria
GoodWe GW8K-DT aurinkosähköinvertteri RIKKI
Myydään
Toimitus alkaen 6,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 4,09 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Vaatii korjausta
Myydään aurinkosähköinvertteri 8 kW teholle.
Ollut ilmeisesti lyhyen aikaa ihan kotosuomessa käytössä ja sen jälkeen ainakin yhden vaiheen IGBTitä mennyt oikkariin.
Ostin tämän korjattavaksi ja nyt loppui aika ja motivaatio. Joku oli sen näköjään näin pitkälle purkanutkin...en kuitenkaan havaitse että mitään osia puuttuisi...en myöskään takaa että kaikki olisi tallessa.
Minulla on 2kpl samankaltaista invertteriä lisää.
Myös 0.5-40kVA UPSeja löytyy jokunen.
Saa kysyä, ja ehkä tinkiäkin.
Tämän voisi ihan saada kuntoon helpostikin. Huomioi kuitenkin että kannattaa tutkia gate-driveri ja kaikki IGBT:to ennenkun lyö tulille, ettei joudu vaihtamaan IGBT:t uudestaan kun on joku vika ohjauksessa.
Tässä on sen verran galvaanisesti eroteltu asioita, että en usko että vika on kovin pitkälle voinut edetä.
Jos ei kuntoon laita niin onhan tässä ainakin 16 IGBTtä, pari Panasonic SH-MPW 550V 140uF konkkaa, 7 relettä, keloja et.c. mistä voi askarrella jotain. Myös iso jäähy kotelossa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 20.10.2026 klo 19.55 ・ Ilmoituksen tunnus: 48814107