Kuvagalleria
Piretta villakangastakki 40/42
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 3,29 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Istuvuus: Suuri kokoon nähden
Koko: M
Tyyppi: Talvitakki
Materiaali: Villa
Väri: Sininen
Erittäin hyväkuntoinen villakangastakki, väri syvä indigonsininen. Kaikin puolin ehjä ja siisti, ei kulumaa, ei nukkaa, ei tahroja, ei tuoksuja, puhdas, vuori hyväkuntoinen. 1980-luvun tyylin mukaiset tilavat lepakkohihat, raglan-leikkaus (eli ei olkasaumaa) ja kevyt olkatoppaus. Erittäin tilavat taskut. Materiaali 80% villaa, 20% polyamidia. Suomalaista designia ja laatua.
EU-kokomerkintä 34 vastaa lähinnä 40/42, koska on reilusti oversize. Sopii monen kokoiselle ja muotoisille, esim. itselle 40-kokoisena. Pituus 123 cm, leveys 60 cm. Hihan pituus kauluksen sivusta 69 cm, hihan alapuoli 41 cm. Hihansuusta suoraan selän yli toiseen hihansuuhun 156 cm.
Eläimetön ja savuton koti. Toridiili / postitus tai nouto Helsingin Punavuoresta / arkisin päiväsaikaan Kalasataman metroaseman läheisyydestä, kulkeutuu myös perheen menojen mukaan keskustaan. Saa tulla sovittamaan.
Katso myös muut myytäväni naisten vaatteet, laukut ja kengät. Useamman ostaja on etusijalla.
Hakusanoja: kasari, tilava, väljä, plus, lepakkohihat, batwing, ulkotakki, talvitakki, syystakki, päällystakki, ulsteri, koboltti, koboltinsininen
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 27.10.2026 klo 16.00 ・ Ilmoituksen tunnus: 48978805
