Kuvagalleria
Upea käännettävä vintage-päiväpeitto / viltti (Jotex, Made in Portugal)
Myydään
50 €
Tuotteen kuvaus
Myydään vanha ja paljon käytetty, mutta edelleen erittäin siisti ja hyväkuntoinen vintage-viltti / päiväpeitto. Tässä upeassa peitossa on kaunis kukkakuosi maanläheisissä ruskean, harmaan ja beigen sävyissä.
Kuten kuvista näkyy, peitto on käännettävä: toisella puolella värit ovat vastakkain eli käänteisesti. Voit siis helposti vaihdella ilmettä vaaleamman ja tummemman puolen välillä! Sopii täydellisesti retro- ja vintage-henkiseen sisustukseen.
• Koko: n. 219 cm x 200 cm (sopii loistavasti myös parisängyn päiväpeitoksi tai reiluksi torkkupeitoksi)
• Merkki: Jotex
• Valmistusmaa: Portugal
• Materiaali: Laadukas ja pehmeä sekoite (90 % akryyli, 10 % puuvilla). Tuntuu miellyttävältä iholla eikä pistele.
• Kunto: Vanha ja paljon käytetty, mutta ikäisekseen ja käyttömääräänsä nähden todella siisti, pehmeä ja nukkaamaton. Myös reunakanttaukset ovat ehjät. Lapussa selkeät pesuohjeet (konepesu 40 astetta).
Hakusanat: vintage viltti, retro peitto, päiväpeitto, kukkaviltti, käännettävä viltti, Jotex Portugal, karvaviltti, 70-luku, 80-luku, retrosisustus
MMM
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 26.10.2026 klo 14.57 ・ Ilmoituksen tunnus: 48985921