Kuvagalleria
Päältäajettava ruohonleikkuri
Myydään
400 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Vaatii korjausta
Vanha päältäajettava ruohonleikkuri, joka vaatii fiksaamista. Ollut käytössä viimeksi tänä kesänä. Viimeisen 10 vuoden aikana uusittu kaasutin, asennettu polttoainelinjaan bensahana, renkaat, leikkuupöydän laakereita vaihdeltu, tarkastettu (avattu) ja rasvattu vaihteisto sisältä ja asennettu uusi geeliakku.
Hihnat tiensä päässä (loppu) ja tuli uusi parempikuntoinen leikkuri taloon, niin tämä jäi ylimääräiseksi. Toinen takarengas vajuttaa kuukauden aikana ilmaa sen verran, että huomaa lysähtäneen. Lähtee käyntiin, mutta vaatii "liplutusta" kaasuvivun kanssa ryypyn puolelta. Sähköstartti toimii normaalisti. Leikkuupöytä toimiva ja kohtalaisen hyväkuntoinen, korkeussäätökin toimii.
Vaihteita joutuu vähän tuntumalla vaihtamaan, kun moottori sammuksissa kaikki menee pehmeästi päälle, mutta ajossa joutuu vähän tunnustelemaan että onnistuu. Tämä on oletettavasti vivustojen säätöhomma.
Toinen etuvalo puuttuu. Toinen toimii valokytkimestä normaalisti.
Tästä saa alle 10 tunnin rassaamisella pätevän vehkeen ensi kesäksi.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 28.10.2026 klo 18.02 ・ Ilmoituksen tunnus: 49171347