Kuvagalleria
Varjoliitotrike
Myydään
5 400 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Myyn trikeni. Kehikkona toimii Fly Productsin Flash Cruiser, jonka taivaalle tuuppaa Polinin 28-heppainen Thor200. Siipikin löytyy, Apcon Force SP L.
Trike on luetteloitu Traficomilla, ja sille on myönnetty virallinen liidintunnus.
Kehikko: Flash Cruiser on tukeva alumiinirunkoinen isoilla Tundra-renkailla varustettu trike.
Kunto on erittäin hyvä. Halutessaan valjaat saa myös matkustajalle. Flash Cruiser taittuu tarvittaessa suht helposti ja nopeasti pieneen tilaan.
Moottori: motilla on lennetty vain 23 tuntia. Siihen on tehty maaliskuussa Matti Lehtisen (Ilmailutekniikka) toimesta melko mittava huolto, jonka yhteydessä käynnistysnaru on korjattu, kaasuttimen osat ultraäänipesty ja kaikki kaasuttimen tiivisteet vaihdettu.
Potkuri: lakattua puuta, pituus 130 cm, valmistaja Fly Products
Siipi: Apcon Force SP L (28,5 m2) on vuodelta 2015. Porositeettiarvot vastaavat uuden siiven arvoja, ja siipi myös kahisee kuin uusi ja tuntuukin siltä. Maakäsitellessä siipi nousee rivakasti päälle. Kangas ja kaikki punokset ovat ehjiä. Siipi on luultavasti käyttämätön. Siiven mukana tulee ruusupussi.
Trike sijaitsee Hangon lentokentällä paikallisen lentokerhon hangaarissa valmiiksi koottuna, ja siellä sitä voi käydä katsomassa.
Hinta sisältää myös paramoottorin mova-valjaat ja ison varusterepun.
Lentäminen on ympärivuotinen laji, tästä soiva peli jo melkein nurkan takana odottavien kirkkaiden talvipäivien iloksi!
Ilmailu
Kevytilmailu
Ultrakevyt
Varjoliito
Paragliding
Trike
Traikki
Paramoottori
Paramotor
Thor 200
Mova-valjaat
Paramotor harness
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 3.11.2026 klo 20.22 ・ Ilmoituksen tunnus: 49429197
