Kuvagalleria
(1/2)
Kukkaruukku - Antiikin hollantilainen jardinière -ruukku / istutuslaatikko - Puu
Myydään225 €
Tämä noin vuosilta 1840–1880 peräisin oleva antiikkinen hollantilainen jardinière on valmistettu tummasta puusta, ja siinä on sorvatut, profiloidut pinnat sekä messinkinen sisäastia; sen mitat ovat 42 × 38 × 38 cm.
Kiinnostuitko kohteesta? Siirry Catawikiin ostamaan tai tekemään tarjous painamalla punaista ”Siirry myyjän sivustolle” -painiketta. Näet kokonaishinnan ennen tarjouksen vahvistamista.
- Tärkeää:
Voittavaan tarjoukseen lisätään 9 % ostajansuoja + €3 sekä toimituskulut.
Erityisen vanha jardinière, luultavasti Hollannista peräisin, ajoittuen noin 1840–1880-lukujen vaihteeseen. Tummasta puusta, todennäköisesti mahongista, tyyliltään elegantti, kapeneva muoto sekä vaihtelevasti sileät ja rikkaasti profiloidut kiertokierteiset pylväät.
Sävyltään tunnelmallinen ja koristeellinen esine, upea käytettäväksi kasvienkannattajana sekä klassisessa että modernissa sisustuksessa.
Korkeus 42 cm
Leveys 38 cm
Syvyys 38 cm
Messinkinen astia mullalle; syvyys 24 cm ja halkaisija 25 cm
Oudon ja käytön jälkiä, ikään nähden.
Huolellisesti pakattu ja rekisteröidysti lähetetty.
Tietoa Catawikista
Catawiki on vuonna 2008 perustettu alankomaalainen verkkohuutokauppa-alusta. Olemme tunnettuja siitä, että olemme erikoistuneet harvinaisten ja poikkeuksellisten esineiden huutokauppoihin. Catawikilla asiantuntijatiimimme arvioi ja tarkistaa kohteet ennen niiden julkaisemista huutokauppaan varmistaakseen niiden aitouden ja laadun.
Lisäpalvelut
Luottokortti
Osta verkkokaupasta

Catawiki
Sint Jorissteeg 2 00100 Helsinki, Keskusta - Etu-Töölö, Uusimaa
Viimeksi muokattu: 4.11.2026 klo 15.55 ・ Ilmoituksen tunnus: 49437966
Lisää kaupalta Catawiki
275 €
Toalha de banquete - Taideteos - Pöytäliina - 200 cm - 160 cm - Upea pyyhe Buran
Keskusta - Etu-Töölö, Helsinki
700 €
Käsin kudottu designer-kelim - Kelim - 288 cm - 192 cm - perinteinen
Keskusta - Etu-Töölö, Helsinki
350 €
104 cm - Large Painting of Tibetan Tradition - Mandala Mantra with OM Symbols -
Keskusta - Etu-Töölö, Helsinki