Kuvagalleria
Punarutto - Ilkka Remes
Myydään
5 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
” Syksy 1989. DDR:n viimeisinä kuohuvina päivinä kätketään salaisuus. Nyt lähes 40 vuotta myöhemmin sen perässä ovat itä sekä länsi – ja uhattuna Suomen turvallisuus.
Puoluejohdon tiedottajan yksi ainut virheellinen sana median edessä romahduttaa Berliinin muurin. Vuosikymmeniä myöhemmin tämä historiallinen fakta tulee tutuksi työkseen Venäjän sabotaaseja torjuvalle Kaarlo Norhalle, joka päätyy toimeksiannosta tutkimaan syksyn -89 salaisuutta.
Kaarlolle selviää, että taistelu totuudesta kytkeytyy Putinin tavoitteeseen korjata vuosisadan suurimpana geopoliittisena katastrofina pitämänsä Neuvostoliiton romahdus.
Kun Kaarlolle lopulta valkenee tehtävän todellinen tavoite ja toimeksiantaja, on Itämeren ruutitynnyriin singottu kipinä jo roihahduttamassa myös Suomen.
Ilkka Remeksen maailmanluokan trillerit ovat nostaneet hänet Suomen luetuimmaksi kirjailijaksi ja fiktiota ja faktaa yhdistelevän tyylilajin mestariksi. Hänen trilleriensä ajankohtaisuus ja osumatarkkuus häkellyttävät kirja toisensa jälkeen.”
Vain nouto Viikistä (Helsinki), ei postitusta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.11.2026 klo 20.03 ・ Ilmoituksen tunnus: 49546017
