Kuvagalleria
Karting autot raket 60 & raket 85 myydään / vaihdetaan, yhdessä tai erikseen
Myydään
123 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään tai vaihdetaan yhdessä tai erikseen poikien liian pieneksi jääneet toimivat karting autot. Näihin löytyy myös itsetehty varikkokärry josta puuttuu 1 rengas. Esim. Biltemasta tai nokkakärryistä löytynee tähän sopiva rengas / renkaat. Myös 1 tai 2 sarjaa käytettyjä renkaita mukaan, 1 sarja taisi ehkä olla sadekelin renkaat mutta en nyt juuri muista, tämän saan tarkistettua käymällä tuolla autotallissa. Löytyy myös mm. Kaasuttimen korjaussarjoja ja jotakin muuta pientä varaosaa, ehkä 1 ylimääräinen kaasutin. Voin ottaa osista kuvia kiinnostuneille.
-Pienempi auto pikkurunkoinen 950mm. akselivälillä ja Raket 60 moottorilla jossa narukäynnistys sekä vapaakytkin. Tässä myös kaasulle rajoitin jolla saa kierrokset rajoitettua portaattomasti helposti pulttia ruuvaamalla joten sopii hyvin vaikka aloittelevalle kuljettajalle ensiautoksi, ja tähän jos vaihtaa tilalle tuon isomman auton etupuskurin niin silloin ymmärtääkseni tällä saa osallistua ainakin joihinkin "kerhokilpailuihin" kuten esimerkiksi wormula series? Löytyy myös käytetty ehjä ajohaalari noin 130 cm kuljettajalle. /
-Isompi auto Raket 85 moottorilla. Rungon akseliväli 1040mm. Eli ns. Isorunkoinen. Tämä suoravetoinen eli ei kytkintä eikä narukäynnistystä = eli mallia isi työntää käyntiin💪 käynnistyy myös startterilla, sitä varten porattu reikä sivuponttooniin. Sellaista emme omista mutta radoilta saa yleensä sellaista lainata. Itse ollaan tätä käynnistetty niin että pienempi auto käyntiin ja sillä on työnnetty ajamalla tämä isompi käyntiin.
Polkimien siirtosarjakin löytyy mallia vanha, tämän avulla on nuorempi poika yltänyt ajamaan tuota isompaa autoa. Siirtosarjan saa asennettua tuohon pienempäänkin autoon tarvittaessa.
Autoja saa tulla tuijottelemaan Kauniaisiin👍
Hinta mallia tarjoa, tai vaihto johonkin, ehkä krossipyörä / raket 120 moottori / isorunko karting auto 1050 akselivälillä? / jotain muuta? Ensisijalla rahalla tai mielellään vaihto johonkin pojille mieluisaan päristimeen tms. Vaihtoja saa ehdottaa mihin tahansa mitä tulee mieleen, ja rahalla jos haluaa ostaa niin saadaan varmasti hinta hierottua kohdilleen. Nämä käyneet meille pieniksi ja vievät turhaan tilaa tuolla tallissa. Autoista ja osista lisää kuvia ja tietoja kysymällä, laita rohkeasti viestiä tai soita jos kiinnostuit.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 7.11.2026 klo 13.04 ・ Ilmoituksen tunnus: 49568363