Kuvagalleria
70-Luvun Citizen Leopard super-beat 10 36000 a/h
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Citizen
70 - luvun,(tämä yksilö -70 hyvä käyntinen CITIZEN Automatic Leopard,koneistona harvinaisempi 7700 sarjan 28 jewels 36000 highness automatic . Harvinaisempi super beat 10 "ovaali" malli.Päiväys englanti
Loistava koneisto näissä Leopardeissa kaikin puolin , reserviä luvattiin aikoinaan noin 41 tuntia,eikä se siitä ole muuttunut vuosien varrella.
Halkaisija kellossa noin 38 mm.Käytön jälkiä ja kulumaa siinä on hieman rungossa,mutta siistissä kunnossa ja paksu lasi hyvässä kunnossa,kuten kuvista näkee.Jopa luminointi toimii vielä.
Käynti on erittäin hyvä ja sekuntiviisari liukuu erittäin tasaisesti kuten Citizenin Higness malleissa.Silmämääräisesti katsottuna lähes portaaton käynti ja käy tarkasti.Vuorokausi ranteella,enkä havainnut edes muutaman sekunnin heittoa.
Ja käyhän se hienosti ,kuten näkyy:
https://www.youtube.com/shorts/vtSTfd0bHH8
Postikulut pakettina 7,90 eur.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 21.7.2025 klo 21.45 ・ Ilmoituksen tunnus: 786354