145 €

Kunto: Kuin uusi
Aito italialainen ultraharvinainen pyöräilypaita 100 -vuotisjuhlavuotisjuhlamalli Castelli Bianchi Centenario 1985 ja suojaavat ajohanskat BIANCHI-team
Paita ja hanskat ovat tunnetun italialaisen urheiluvaatevalmistajan Castellin valmistama. Se on erikoistunut pyöräily- ja triathlon-vaatteisiin ja ajoasuihin. Castelli tekee ajoasuja monille huippu kilpapyöräilijöille ja -talleille.
- Paidassa takana kolme avointa taskua tarvikkeille.
- Paidassa on laadukas geometrinen kuvio, joka erottuu hyvin liikenteessä turvallisuutta lisäten.
- Castellin legendaarinen skorppioni tunnus toistuu paidan olkapäillä, etupuolella oikealla ja takana reunataskuissa.
- KOKO L, Made in Italy, joten vastaa muun Euroopan M-kokoa.
MATERIAALIT:
72% nylon 28% asetaatti.
- Nylon eli Polyamidi on kimmoinen ja elastinen kuitu. Se on helppohoitoinen, ei rypisty käytössä tai pesussa ja kuivuu nopeasti. Kuitu on luja ja kestää hyvin hankausta. Myös säänkesto-ominaisuudet ovat hyvät.
- Tässä asetaatti on sekoitteena kiiltävää ja silkkimäistä tähän 100-vuotisjuhlamalliin sopivasti.
- Hansikkaissa on kevyesti pehmustetut nahkaiset kämmenet, sublimoidut Lycra-päälliset ja tarrakiinnitykset.
Alla olevalla sivustolla sama 100v-malli on kalliimpi käytettynäkin: 195 euroa,
(https://www.ebay.ca/itm/276342990271?_skw=bianchi+centenario&itmmeta=01JTV74WPEBDVGKJC993WFN5G5&hash)
mutta tästä saat paljon edullisemmin tuon keräilyharvinaisuuden käyttöösi ja vielä pyöräilyhanskat mukaan.
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänViimeksi muokattu: 9.5.2025 klo 23.19 ・ Ilmoituksen tunnus: 9225253