Kuvagalleria
FIRGON yhdistelmävaunut
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Myyntiin nyt tyylikkäät ja ihanat Firkonin Ozzy Vesta isopyöräiset yhdistelmävaunut.
Meillä ollut todella vähäisellä käytöllä ns. kakkosvaunuina. Lähinnä sisällä vaunukoppa ollut käytössä vauva-ajan. Pihalla näitä kävelytetty Max. kymmenen kertaa. Nämä vaunut mukavan korkeat. Asentoja saa vaihdettua vaunuissa, että ratasosassa useaan eri asentoon sekä kuomua säädettyä ja mm. tuuletusaukkojakin on.
Mukaan käyttämätön aisamuhvi, sadesuoja, hyttysverkko, hoitolaukku, sekä mukiteline.
Säilytetty sisällä ja/tai lämpöisessä varastossa aina.
Koiratalous, mutta koira ei ole vaunuissa maannut. Savuton koti myöskin.
Lisäkuvia ja -tietoja saa pyytämällä, saa tulla myös paikan päälle katsomaan.
Tästä hyvä aloituspaketti nyt uudelle tarvitsijalle.
Ostettu vaunulasta uutena vajaa kaks vuotta sitten.
Ovh 429eur.
Nyt hintaan 300eur/järkevä tarjous!
Tässä vielä Vaunulan sivuilta tietoja ja mittoja.
"Nämä vaunut on valmistettu Euroopassa. Kaikki osat vaunuista tulevat Euroopasta; Puolasta, Saksasta, Unkarista, Romaniasta jne...
Valmistuksessa pyritään minimoimaan hukka ja myös kuljetuksista aiheutuvat päästöt ja säilöntäaineet. Näitä tuotteita ei kuljeteta meillekään tänne Suomeen yksittäin, vaan pyritään minimoimaan päästöt myös kuljetuksissa. Oliivinvihreää ja mustaa on saatavissa myös kierrätetyistä muovipulloista tehdystä kankaasta, vielä ekologisempi valinta. Tuotteille on saatavissa myös varaosia pitkälle tulevaisuuteen.
Kääntyvät isot etupyörät, vaahtokumipyörät, jousitus, tilava vaunukoppa ja tilava ratasosa.
Topatut kankaat ja tarvikkeet, tästä yhdistelmävaunu jokaiseen maastoon ja jokaiseen säähän!
Renkaat ovat vaahtotäytteiset kumipyörät. Huoltovapaat, mutta tuntuu samalta kuin ilmakumipyörä.
Vaaleanharmaa-meleerattu / mustilla eco-nahkaisilla yksityiskohdilla. Myös istuinosa on samanvärinen (lisäkuvat eri värisestä istuinosasta).
Vastasyntynyt on suojassa vaununkopassa, jota on helppo tarvittaessa kantaa/siirtää kantokahvasta.
Ratasosasta pääsee taapero hyvin tutustumaan maailmaan, kasvot tai selkä menosuuntaan.
Tuulta, likaa ja vettä hylkivät laadukkaat kankaat.
Tässä mukana koko vaunupaketti vastasyntyneestä noin 4-vuotiaalle. Eli:
vaununkoppa, ratasosa, runko, renkaat, hoitolaukku, sadesuoja, hyönteissuoja, jalkapeitteet, mukiteline jne.
Materiaalit laadukkaat, muhkeat ja lämpöiset, valmistettu Euroopassa. Suojaisuudesta kertoo esimerkiksi kuomun kolmikerrosrakenne (päällykangas, vanu, sisäkangas).
Vaununkoppa:
Tilava vaununkoppa, johon mahtuu tarvittaessa enemmänkin lämmikettä vauvan suojaksi. Kantokahva, jonka avulla vaununkopan siirto paikasta toiseen on helppoa.
Kantokahva myös lukitsee kuomun paikalleen, eli kovassakaan tuulessa kuomu ei käänny.
Pehmeät ja topatut sisäkankaat sekä patja ovat irrotettavissa ja konepestävissä.
Kuomussa on tuuletusmahdollisuus, jolloin saat suojaisista vaunuista kesäsäälle viileämmät. Tällöin myös kuomu säätyy erittäin pitkälle suojaamaan vauvaa.
Tuuletuksen kohdassa on myös integroitu hyönteisverkko. Vaununkopassa on oma suojaava jalkapeite, jossa säädettävä lippa.
Sisäkankaat puuvillaa, sekä ÖkoTex -hyväksyttyjä.
Ratasosa:
Monitoiminen, pitkä ratasosa, on kokonaan oma yksikkönsä ja siinä on omat kankaat.
Ratasosa on siis varustettu myös omalla kuomulla ja jalkapeitteellä.
Selkänoja ja jalkatuki säätyy eri asentoihin, myös täysin makuulle ja täysin istuma-asentoon.
Kuomussa on erillinen tuuletusmahdollisuus, josta saat raikasta ilmaa ratasosaan kuumalla kesäsäällä.
Kuomu säätyy ratasosassa erittäin pitkälle suojaamaan taaperoa.
Mukana tulevan topatun jalkapeitteen kanssa teet näistä hyvin suojaavan makuupaikan vielä isommallekin taaperolle.
Ratasosassa on helposti irrotettava turvakaari, jonka voi avata vain toiselta puolelta halutessaan (sarana).
Pehmustetut 5-pistevaljaat.
Ratasosan saa helpolla Click-lukituksella vain nostettua ja laskettua runkoon, haluamasi mukaan, selkä tai kasvot menosuuntaan.
Runko:
Runko on TravelSystem -yhteensopiva adapterein Maxi-Cosin tai Cybexin turvakaukalon kanssa, sekä Joie i-Snug ja Joie i-Gemm -kaukaloiden kanssa, sekä Britax Baby-Safe 5Z.
Rungossa on valitsemasi mukaan isot, laakeroidut 30cm vaahtokumipyörät, ja kääntyvät etupyörätkin ovat 25cm halkaisijaltaan.
Etupyörät saa lukittua menemään myös suoraan.
Renkaat ovat vaahtotäytteiset ilmakumipyörät. Huoltovapaat, mutta tuntuu samalta kuin ilmakumipyörä.
Isojen pyörien avulla pääset raskaimmassakin loskasäässä liikkeelle, ja kevyt runko takaa mukavat liikkeet myös kaupungissa.
Renkaat on helppo irrottaa vain painamalla. Rungossa on erillinen jousitus.
Aisassa on erillinen rautavahventeinen aisansäätö, jolla saat säädettyä aisan korkeutta eri mittaisille vaunuttelijoille sopivaksi.
Sekä vaununkopan että ratasosan pystyy asentamaan kasvot tai selkä menosuuntaan.
Vaunut ovat helppo kasata, niin vaununkoppa tai ratasosa rungossa kiinni, kuin runko yksistäänkin.
Mukana tulee myös sadesuoja, hyönteissuoja sekä yhteensopiva hoitolaukku.
Hoitolaukun saa kiinnitettyä hienosti ja helposti erillisillä kiinnikkeillä runkoon.
Mittatietoja:
Työntöaisan työntökorkeus säädettävissä: 75-114cm
Vaununkopan sisämitat (pituus/leveys/korkeus): 78/36/18 cm
Runko kasattuna, renkailla: leveys 60cm, 78cm x 30cm
Ratasosan sisämitat:
makuuasennossa 93 cm
Selkänojan pituus 45 cm
Istuinosan leveys: 33 cm
Vaununkopan paino 5 kg
Ratasosan paino: 5 kg
Rungon paino, renkailla: 8,7kg
Takuu 24kk
Huom. Vaunut lähtevät meiltä täysin käyttövalmiina, laitamme renkaisiinkin ilmat valmiiksi.
Firkon on lastenvaunuvalmistaja, joka on valmistanut lastenvaunuja jo vuodesta 1987. Firkon valmistaa vaunuja Euroopassa monille eri vaunumerkeille. Myymme vaunuja tehtaan omalla nimellä.
Testattu EN 1888:2012."
Tästä hyvä aloituspaketti nyt uudelle tarvitsijalle.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 18.4.2024 klo 18.56 ・ Ilmoituksen tunnus: 426042