Kervinen Seppo
Torin käyttäjä huhtikuusta 2014
Ilmoittajan kaikki ilmoitukset (4)
Kanta-Häme
Hämeenlinna, Keinusaari | Kartta
Torin käyttäjä huhtikuusta 2014
Ilmoittajan kaikki ilmoitukset (4)
Kanta-Häme
Hämeenlinna, Keinusaari | Kartta
Suosituimmat tuotteet

8 500€
11 750€
Ford Mondeo (navi+koukku) 1,6 TDCi 115 hv S/S 5ov
Ajoneuvotyyppi: | - | Ilmoitus jätetty: | 15 helmikuuta 20:13 | |
Vuosimalli: | 2012 | Ilmoitustyyppi: | Myydään | |
Mittarilukema: | 186 500 km | |||
Vaihteisto: | Manuaali | Ajoneuvovero: | - | |
Polttoaine: | Diesel | Polttoainekulut: | - | |
Rekisterinumero: | - |
Vuotuinen ajoneuvovero koostuu perusverosta ( €) ja käyttövoimaverosta ( €). Laskettu tämän auton käyttöönottopäivän, kokonaismassan ja käyttövoiman perusteella.
Huomioithan, että ajoneuvoverolaskuri on suuntaa-antava eikä välttämättä vastaa todellista arvoa. Todellisen ajoneuvoverotiedon voit saada ottamalla yhteyttä ilmoituksen jättäjään. Polttoainekustannukset: 0 €/vuosi (16 000 km)
Kustannus perustuu Autoliiton tekemään arvioon vuotuisista keskiarvokilometreistä, tämän auton keskikulutukseen ja arvioon polttoaineen keskihinnasta. Keskihintana on .
Autoilun palvelut
Laske hinta vakuutukselle
-
LisätiedotTässä on nyt myynnissä erittäin siisti, tilava, hyvän näköinen ja hyvin varusteltu perheauto. Autoa huollettu säännöllisesti merkkiliikkeessä ja muutenkin pidetty hyvin. Auto on turvallista ja edullista käyttää. Pieni kulutus 5,1 l/100km ja pienet päästöt 112 g/km (Start & Stop automatiikka) eli pienempi ajoneuvovero.
Autossa on erittäin hyvät varusteet:
- 2 x renkaat, uudet Hankook kesärenkaat (alut) ja hyvät Bridgestone nastarenkaat (pelti)
- Irrotettava Westfalia –vetokoukku, kytketty ESP:n
- Täydellinen Ford huoltokirja, toinen omistaja
- Nahkapäällysteinen monitoimiratti, radion + vakionopeus säätö napeilla
- Ford Audiosystem 6000, 7” kosketusnäytöllä (Navi+Radio-CD), 6 kaiutinta
- USB (iPhone)ja Bluetooth (musiikki ja matkapuhelin)
- Park Pilot parkkitutkat edessä ja takana
- Lukkiutumaton ABS-jarrujärjestelmä
- Elektroninen jarruvoimanjako (EBD), hätäjarrutehostin (EBA), elektroninen ajonvakautusjärjestelmä (ESP),luistonestojärjestelmä (ASR), Mäkilähtöavustin
- Kymmenen turvatyynyä
- Sähkölämmitteinen tuulilasi, Istuinlämmittimet edessä
- Kuljettajan istuimen sähköinen korkeussäätö
- Sähköikkunat edessä ja takana
- Sähkölämmitteiset ja -säätöiset ulkopeilit
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Keskuslukitus kaukosäädöllä ( 2 avainta mukana)
- Varashälytin
- Sähkölämmitteiset tuulilasin pesusuuttimet, Pyyhkimien sadetunnistin
- Sähkötoiminen moottorin lisälämmitin
- Normaalia isompi akku ja laturi (start-stop)
- Automaattinen ilmastointi
- Tavaratilan suojapeite
- IsoFix- kiinnitysjärjestelmä lasten turvaistuimille
- Takapenkki käännettävissä 2 osaan 60/40 suhteessa
- Tehdastummennetut takasivuikkunat sekä takaikkuna
- Ohjauspyörän etäisyyden- ja korkeudensäätö
- Sporttialusta (10 mm madallettu)
- Metallihohto ruskea
Auto on tietysti kolaroimaton ja mukana on täydellinen huoltokirja. Viimeinen määräaikaishuolto (iso) on tehty ST Huollossa 184 tkm:n kohdalla. Auto myydään tarpeettomana. Katsastettu 19.6-18.
EI VAIHTOALisävarusteetIlmastointi: ✓ Kahdet renkaat: ✓ Huoltokirja: ✓ Vetokoukku: ✓ Vakionopeudensäädin: ✓ Metalliväri: ✓ Isofix-valmius: - Pysäköintitutka: ✓ Nahkasisustus: - Xenon-ajovalot: - Lohkolämmitin: ✓ LED-ajovalot: - Sisätilapistoke: ✓ Webasto/Eber: ✓ Selvitä ilmaiseksi eri automalleista kootut katsastustilastot ja vikaraportit.
Katso maan kattavin autojen vikatietolistaNosta ilmoitus kärkeen
Siirry kassalle Tai lähetä viesti
numeroonMaksukoodien luomisessa sattui virhe, koita myöhemmin uudestaan.Tori.fi ei vastaa palvelussa ilmenevistä teknisistä vioista, huolto- tai asennustoimista aiheutuvista keskeytyksistä tai kolmansista osapuolista johtuvista tiedonsiirtoon liittyvistä ongelmista, häiriöistä tai katkoksista. Asiakkaan on mahdollista saada sähköpostitse kuitti ostoksesta antamalla sähköpostiosoite ennen maksun vahvistamista. Kuitin tilaaminen on asiakkaan vastuulla. Kuittia ei voi pyytää jälkikäteen. Tori.fi ei korvaa käyttö- ja sopimusehtositoumuksen jälkeistä maksutapahtumaa mikäli ilmoituksen tarkastuksessa ilmenee sääntörikkomuksia.
Ilmoittaja on kieltänyt telemarkkinoinnin.
Telemarkkinoija rikkoo lakia jos ottaa yhteyttä henkilöön, joka on kieltänyt telemarkkinoinnin. Ilmoittajana, voit kertoa meille luvattomasta telemarkkinoinnista käyttämällä asiakaspalvelun yhteydenottolomaketta.