Kuvagalleria
Romanttinen hääpuku
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: M
Väri: Valkoinen
Romanttinen hääpuku. Tässä on vähän vintage henkeä, täydellinen myös syksy-häihin.
Koko on noin M-L. Otan mittoja pyydettäessä ja voin jakaa omat mittani (rinnan ympärys, lantio ym.). Olen lyhyt, 159 cm, eli pidemmälle ihmiselle helmä osuu eri kohtaan. Väri on mun silmään aika puhtaan valkoinen, ei erityisen hohtava eikä taita kermaan.
Muutamassa kuvassa toinen olkain on vähän vinksallaan, tämä on käyttäjän virhe! Olkaimet kiinnitetään pitsiosaan pienellä nepparilla, eli oikein käytettynä eivät pääse valahtamaan. Itse vain unohdin koko nepparin.
Kuten kuvista näkyy, mekko on kaunis, mutta myös uskomattoman mukava! Juhlin häitä kahtena päivänä, eikä mitään valittamista puvun käytännöllisyydestä, edes ison ja hyvän aterian jälkeen. Mekko on helppo pukea, sen saa kahteen osaan. Vaatii nudet alusvaatteet, tummemmat voi vähän kuultaa läpi vaikka kangas ei ole super ohutta.
Kysy jos joku mietityttää, saa tulla sovittamaan. Sopii allergikoille, ei eläintalous. Pukupussi mukana.
Lähetyksestä voidaan keskustella!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 7.5.2025 klo 13.50 ・ Ilmoituksen tunnus: 10110751