Kuvagalleria
Taloelementtejä
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kohtalainen
Talolementit myytävänä , jotka ovat puretusta talosta. Sopivat esim. mökin tai metsästysmajan rakennusmateriaaliksi. Elementit ovat SOK elementtitalosta 1980 luvulta ja se on purettu pois toisen talon tieltä 2012. Talo on ollut rinnetalo, joten elementtejä on 9 kpl.
Elementit ovat varastoituna pystyasennossa ilmavasti telineen päällä, peltikaton alla ja jokaisen elementin välissä on ilmatila. Elementeissä on reiät kuormaliinoilla nostamista varten, joten laudoituksessa on korjattavaa. Purkutyössä on muutama ylälista rakoillut. Ne voi helposti korjata. Ikkunoita pitäisi huoltomaalata, mutta puu ikkunoissa on kovaa. Myös elementtien puu on kovaa. Elementit ovat ilman eristettä, joten eivät ime kosteutta. Tuulensuojalevyt ja ulkovuorauslaudoitus on kiinni. Elementeissä on kiinni laadukkaat ja lämpimät ikkunat ja ovet pelteineen. Myös talon ja eteisen katoksen kattotuolit ovat mukana.
Elementit voi nostaa ja kuljettaa nosturiautolla eli rekalla. Ostaja kuljettaa. Osaava elementtien rakentaja saa rakennettua esim. lämpimän mökin tai metsästysmajan. Elementit ja kattotuolit voi käydä katsomassa. Muutamassa kuvassa on purkamaton talo ja kuva purkuhetkeltä, joten osat ovat kuvissa kuin uusia. Osa kuvista on elementeistä rivissä. Osat ovat hieman kärsineet, mutta ovat kuitenkin tervettä puuta.
Ei kuljetusta.
Kuvia ja lisäinfoa saa myyjältä. Hintapyyntö: 3500e.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.7.2025 klo 6.13 ・ Ilmoituksen tunnus: 11112210