Kuvagalleria
Upea villainen iltapuku kokonaisuus
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 10,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: 42
Merkki: Muut
Tyyppi: Ilta- tai juhlapuku
Väri: Sininen
Myydään uniikki, Suomessa suunniteltu ja valmistettu, pienen nyt lopettaneen design merkin ( Papiina) tilaustyönä teetetty iltapuku. Yksi ainut tällainen Suomessa, juhla-asu, juhlamekko, iltapuku . Asu koostuu useammasta osasta (4kpl), joita voi käyttää myös erikseen. Yläosassa hihaton lyhyt mekko, jossa erittäin näyttävä kaulus. Halterneck kiinnitys ja takana avoin yläselkä ja vetoketju. Yläosa sopii esim housujen tai sukkahousujen kanssa cocktail tai lyhyen mekon juhlapuvuksi. Alaosassa erillinen pitkä hame, jonka kanssa asu on iltapuku. Erillinen trumpettihihainen bolero kruunaa asun yläosan, jos haluat peittävämmän juhlamekon. Vaihtoehtoisesti voit laittaa kaulukseen sopivat erilliset "hihat" tai käsineet, joissa ei ole sormille paikkoja ja iltapuku on upea näinkin.
Juhlamekko on valmistettu ohuesta laadukkaasta tummansinisestä villasta. Käsin ommeltu. Koko on noin 42 tai jopa 44.
Hintapyyntö 200e, tai voit tehdä tarjouksen.
Tästä esim tohtorille tai linnan juhliin tai vanhojen tansseihin uniikki iltapuku, jossa on paljon vaihtoehtoja yhdessä asussa.
Saa sovittaa ennen ostopäätöstä. Voin myös lähettää toridiilin kautta. Mutta mittailu on melko hankalaa tässä, koska on myös leikattu ja ommeltu niin hyvin, että mahtuu useamman kokoiselle ( 38, 40, 42, 44, eli L tai xl tai m) ja malliselle upeasti istuen.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 4.9.2025 klo 20.41 ・ Ilmoituksen tunnus: 18941946