Kuvagalleria
PORTLAND miesten L 50/52 Peacoat takki tikkivuorilla 80%villaa 20%polyester
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 3,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: L
Tyyppi: Talvitakki
Väri: Sininen
Erittäin hyvä kunto
PORTLAND valmistaja, ei sano minulle mitään mutta on hyvän tuntuinen tuote ja ryhdikäs. Laatu ja toteutus täysin sitä luokka mitä modernilta Peacoatilta toivoisin, hyvä vuori niin liukuu helposti päälle, kankaassa sopivasti ryhtiä niin ei ala väsymään jos käsiä lepuuttaa taskussa. Ilme asiallinen, mutta ei mikään oopperatakki, ei siis ole työvaatemaisen karkea tms. Parempi laatu kuin vaikka joku Brandit/Surplus Raw Vintage repro olisi.
Kokolappu 50 on harhaanjohtava, mielestäni koko on L ja numeroina pitäisi olla 52.
Olassa pieni toppaus joka on järkevä ja hyvin muotoiltu.
Malli ehkä hivenen pitkä, ei ainakaan lyhyt
Ei ole tiukka/slim
Napit kaikki tukevasti kiinni mutta muutamissa kiinnitys kärsinyt ja epämääräisiä lankoja näkyy. Kaikki napit ommeltu läpi koko materiaalin joten jos joutuu korjaamaan se on yksinkertaista. Nuo mitä tarvitsee käytännössä takin käyttöön ja pukemiseen ovat ongelmattomia eli ongelma vain tuolla "koristerivissä" ja sisällä yhdessä varmistusnapissa.
menee minulle 180cm/85kg L kokoinen hoikka mies hyvin päälle mutta oma pituus ehkä vähän loppuu kesken ollaakseen hyvä fit.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.8.2025 klo 15.14 ・ Ilmoituksen tunnus: 20911714