Kuvagalleria
RC Lentokone Spitfire “Big Shoky”
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
"Spitfire" Causemann "Big Shocky" -sarjasta: siipien kärkiväli 1000 mm.
Koko malli on ERITTÄIN VAKAA, käytännössä tuhoutumaton ja samalla kevyt. Runko on valmistettu viidestä kerroksesta 6mm Depron, mikä tekee yhteensä 30mm. Tämän paksuisen kotelon voi myös hioa huolellisesti reunoja pitkin. Siipi on valmistettu 6 mm Depronista ja kaksinkertaistettu 6 mm Depronilla etummaisessa kolmanneksessa. Sisällä on piilotettu 12 mm pitkä palkki.
Edut: Suuremman pintapaksuuden ja korkean vakauden ansiosta vankka 12 mm korkea varsi on sijoitettu huomaamattomasti siipiin, jolloin etureuna eli siiven etuosa voidaan hioa erittäin huolellisesti pyöristetyksi siipiprofiiliksi.
Materiaalipaksuuden 12 mm (siipi) ja 30 mm (runko) ansiosta radio-ohjattavan lentokoneen kaikki komponentit voidaan sijoittaa materiaalissa oleviin syvennyksiin. Paljon kauniimpi ja siistimpi kuin klassinen Shockflyer, jossa kaikki komponentit on liimattu ulkopuolelta. Sisäisten komponenttien, kuten servojen, vastaanottimien jne., syvennykset on peitetty Depron-suojuksilla. Tämä luo siistin pinnan myöhempää värisuunnittelua varten.
Spitfire voidaan varustaa vain kahdella servolla siivekkeille ja hissille. Mutta myös 6 servoa 2 siivelle, 2 läppä, 1 peräsin, 1 hissi. Painon osalta malli voitaisiin hyvin varustaa laskutelineellä tai jopa sisäänvedettävällä laskutelineellä. Laskeutumissiivekkeitä ei tarvita ollenkaan lentämiseen ja laskuun.
Tekniset tiedot:
Siipien kärkiväli: 1000 mm
Lentopaino tällä varusteella: 355gr
Suositeltavat varusteet:
Moottori 180 wattia 45 gr
3 Lipo kennoa 1000mA
Säädin 18A
4 servoa: 1x hissi, 1x peräsin, 2x siivet
Rakentaminen Youtube video:
https://www.youtube.com/watch?v=saqevLTOcdo
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.4.2025 klo 11.11 ・ Ilmoituksen tunnus: 21826572