Kuvagalleria
Lasipöytä, jatkettava
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Syvyys: 166 cm
Korkeus: 76 cm
Leveys: 90 cm
Lasinen jatkettava ruokapöytä. Ehjä ja toimiva & tukeva, tosin ollut syksyn ja talven katetulla terassilla. Kuvissa vielä puhdistamaton. Keskeltä nousee jatkopala, kun päistä ”vetää ulospäin”. Metallinen runko. Lisään mitat kunhan ehdin mittaamaan.
Edit.
Vastaan tässä kaikille kyselijöille yhdellä kertaa lisätietoja, ettei tarvitse jokaiselle erikseen laitella (pahoittelen laiskuuttani).
Nyt pöytää ehditty puhdistelemaan. Ei tosin aivan kokonaan (pohja), sillä en jaksa yksinäni ottaa riskiä lasin nostamisessa.
Tässä nyt siis hieman tarkempaa kuvausta: pöytä näyttää siistiltä ja lasit ehjät (ei puutu paloja reunat/kulmat jne). Laseissa toki naarmuja käytöstä johtuen, eivät ole häirinneet omaa silmää terassikäytössä. Koitan saada vielä lisäiltyä kuvia kun ehdin. Katsomaankin saa tulla. Pöydän metallisissa jaloissa muutamissa kohden jälkeä, ei ole häirinnyt enkä ole aiemmin edes kiinnittänyt huomiota tähän.
Pöydän mitat:
Korkeus n. 76,2 cm
Leveys n. 90 cm
Pituus n. 166,5 cm ilman jatkoa
Jatkon kanssa pituus n. 209,5 cm.
Pöytä ollut tosiaan terassikäytössä, katetulla terassilla. Ei käytetty jatkettuna. Nyt testattu myös ”jatkoa”, kummatkin lasit liikkuivat sivuille, toki jokin rasva/öljy?! ei välttämättä olisi pahitteeksi. (Saattanee johtua osin myös siitä, että pöytää ei koskaan ole asennettu täysin ”kohdilleen”, eli laseja ei säädetty, koska terassi/laudat elävät hieman). ”Jatkopala” eli lasi, jonka pitäisi nousta keskeltä, ei noussut enää ylös samalle tasolle muiden lasien kanssa. Tarkastelin mahdollista syytä tähän, ja jouduin toteamaan, että lasia ”nostavat” jouset ovat kuoleentuneet. Nämä toki helppo laittaa uusiksi, ja voin tarvittaessa vaikka itse hakea uudet. Veikkaan että rautakaupoista/rusta/puuilo tms varmaankin löytyy vastaavia.
Muuta ongelmaa/vikaa jne en ollut havaitsevinani.
En toistaiseksi varmaankaan varsinaisesti myy, vaan haluaisin vaihtaa tämän pöydän pienempään ruokapöytään, ykköstoiveena olisi kahden viimeisen kuvan kaltainen ”non-wooden”, polywood/plywood puujäljitelmä pöytä mutta huomioin lähes kaikki lasiset/lasikantiset/muovisetkin ruokailuun passelit ruokapöydät / puutarhapöydät. Oltava ehjä ja tukeva. Ja olemassa olevaa pienempi, joka pärjää ympärivuotisesti terassilla. Tuoleille ei välttämätöntä tarvetta.
Painon vuoksi vain nouto vaihtareiden yhteydessä, nostoapua saatavilla, auton/kärryn saa aivan viereen.
Tuoleja ei ole, vain pöytä.
Tarjoathan kuvien/tietojen kera.
Ostotarjouksiakin voi toki halutessaan jättää.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 27.5.2025 klo 20.53 ・ Ilmoituksen tunnus: 22635981