Kuvagalleria
Ergobaby-unipussi, 6-18 kk
Myydään
20 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Muut
Vähän käytetty ja siistissä kunnossa oleva Ergobaby-makuupussi noin 6-18-kuukauden ikäisille vauvoille/taaperoille. On minusta melko pientä kokoa, eikä ainakaan meillä mennyt 1,5 vuoteen asti. Lämpöluokitus: TOG 1, eli sopii lämpimämpään vuodenaikaan.
Unipussissa on neppareilla suljettavat aukot jaloille, joten sitä voi käyttää halutessaan myös vaatteen tapaan, ja siirtyminen päikkäreiltä leikkeihin käy helposti. Tarvittaessa myös vaipanvaihto onnistuu kätevästi kaksisuuntaisen vetoketjun avulla. Säädettävien olkalenkkien ja jalka-aukkojen ansiosta unipussin pituus voidaan säätää lapselle sopivaksi. Unipussin selkäpuolelle on tehty läpivienti 5-pistevaljaille, jotta pussia voi käyttää myös rattaissa ja turvakaukalossa.
Pussi on muuten moitteettomassa kunnossa, mutta kauluksessa erottaa tarkkaan katsoessa ihan hivenen kellastumaa (en ole koittanut erityisemmin hinkata pois). Vetoketju on lisäksi ommeltu valmistettaessa vähän vinoon (ks. kuva), mutta toimii silti hyvin, eikä haittaa käyttöä.
Pussi maksoi uutena 50 euroa.
Savuton, lemmikitön ja hajusteeton talous.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.4.2025 klo 13.22 ・ Ilmoituksen tunnus: 22654068