Kuvagalleria
(1/3)
Carl Hansen & Søn, CH78 Mama Bear -nojatuoli, ovh. 5551e
Myydään3 790 €
Kuvaus
Hans J. Wegnerin suunnittelema CH78-nojatuoli, joka tunnetaan myös nimellä Mama Bear, esiteltiin ensi kertaa yleisölle vuonna 1954. Veistoksellinen Mama Bear syntyi vastapainoksi oman aikansa lepotuoleille, joita hallitsi usein raskas muotokieli.
Nojatuoli on verhoiltu laadukkaalla Hallingdal-villakankaalla. CH78-lepotuolin runko, käsinojat ja jalat on valmistettu FSC™-sertifioidusta, öljytystä pähkinästä. Kokonaisuuteen sisältyy yhteensopiva nahkainen niskatyyny.
Istuinkorkeus 40 cm.
Tuotteet ovat nähtävillä ja noudettavissa ilmoituksen jättäneessä myymälässä. Voit myös tilata tuotteet Postin kotiinkuljetuksella kätevästi ja edullisesti koko Manner-Suomeen: pientuotteet ja valaisimet 29 €, tuolit ja pöydät 70 €, sohvat ja sängyt 120 €.
Vepsäläisen Nousukausirahoituksen avulla voit hankkia design-klassikoita sinulle sopivissa kuukausierissä korottomasti. Voit jakaa ostoksen summan sinulle sopiviin kuukausieriin aina 36 kk asti. Käyttämällä maksutapana Nousukausirahoitusta et maksa lainkaan korkoja. Nousukausirahoituksen voit hakea vaikka kotisohvalta www.vepsalainen.com kautta ja näin unelmasi on entistä lähempänä.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Hyvä
- Syvyys
- 80 cm
- Korkeus
- 106 cm
- Leveys
- 84 cm
- Merkki
- Carl Hansen
- Suunnittelija
- Hans J Wegner
Sijainti
Ilmoituksen tunnus | 23009870 |
---|---|
Viimeksi muokattu | 17.9.2025 klo 16.42 |