Kuvagalleria
Upea La Sposa morsiuspuku, koko M (Saksan 40 eli meidän 40-)
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: M
Väri: Valkoinen
Espanjalainen arvokas käsityötaidonnäyte La Sposa -mallistosta
https://lasposabridals.com
Hyvin edullisesti kaapista pois tilaa viemästä.
Kerran käytetty ja pesetetty. Ehjä, puhdas ja virheetön. Silitystä tai höyrytystä sileäksi kaipaa säilytyksen jäljiltä. Kokolapun mukaan M, mutta vähänkään kurvikkaamman S-kokoisen kannattaa sovittaa. Iso tyllialushame vanteella kuuluu kauppaan.
Yläosan koristelu (tuppilo) tunnetaan ompelijan painajaisena - kapea pitkä kaistale ommellaan putkeksi ja sitten käännetään nurin, mikä ei kuulemma ole hauskaa hommaa. Myös kirjailut hyvin kauniita.
Väri murrettu (ehkä helmi?), ei ihan puhtaanvalkoinen. Minulla lämpimät sävyt ja sopi hyvin.
Tervetuloa sovittamaan ja fiilistelemään Turun Nummenmäkeen. Voin myös postittaa (pk ostajalle). Tulee kevyehkö mutta iso paketti, jos haluat tyllialushameen mukaan.
Edullisesti arvokas puku. Tällainen maksaa uutena noin 2000 euroa. Olisi ihanaa jos tämä pääsisi uuteen käyttöön.
Häämekko, hääpuku, morsiuspuku
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 9.5.2025 klo 13.53 ・ Ilmoituksen tunnus: 23831239