Kuvagalleria
Fibaro Home Center 3 - Kotiautomaatio Hubi
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Tästä uuteen kotiin monipuolinen kotiautomaatio keskusyksikkö. Tällä hoitaa näppärästi perusasiat, kuten valojen ohjauksen.
Laite toimii mm. Z-Wave ja Zigbee laitteiden kanssa ja sen voi yhdistää mukaan lukien Google Assistantin ja Amazon Alexan kanssa. Helppo ja intuitiivinen web-käyttöliittymä. Pääset helposti käsiksi kotisi laitteisiin tien päältä, kun et ole kotona Fibaro cloudin avulla.
Mukaan tulee Fibaro Home Center 3 - yksikkö, asennusohjeet, muuntaja sekä tuotepakkaus.
https://www.fibaro.com/en/products/home-center-3/
Jos haluat noutaa, laita viestiä. Postitus Toridiilin kautta.
Kotiautomaatiokaupan sivuilta:
Fibaro Home Center 3
Fibaro Home Center 3 -kotiautomaatio hubi sisältää laajan tuen eri langattomille tekniikoille ja palveluille. Yhdessä ja samassa ohjaimessa on tuki Z-Wave, Wifi, Bluetooth ja 433/868 MHz tekniikoille ja laitteille. Laitteen sisällä on myös rautatuki ZigBee-laitteille, mutta ominaisuutta ei ole vielä aktivoitu.
Fibaro Home Center 3 ohjaimessa on edeltävään malliin verrattuna huomattavasti nopeampi suoritin ja tuplasti sekä keskusmuistia että tallennustilaa. Home Center 3 kykenee hallitsemaan merkittävästi aikaisempaa isompaa laitekokonaisuutta. Parantuneen raudan lisäksi myös laitteen langattomat ominaisuudet ovat uudistuneet. Nyt tuettuna on Z-Waven lisäksi useita muita eri langattomia standardeja ja taajuuksia. Home Center 3 voidaan myös kytkeä lähiverkkoon tarvittaessa myös langattomasti ja laite kykenee myös jatkamaan olemassa olevaa langatonta verkkoa.
Älykodin turvallisuus ja vakaus olivat myös tärkeitä aiheita Home Center 3:n suunnittelussa, joten Fibaro on tehnyt yhteistyötä esim. Kasperskyn kanssa. Ohjaimen tiedonsiirto on salattua sekä sisäverkossa että ulkoverkossa. Merkittävä tietoturvaan ja turvallisuuteen vaikuttava muutos on myös se, että vaikka yhteys ulkoverkkoon katkeaisi, ei laitteiden toiminta ja luodut säännöt ja automaatiot lopeta toimintaa kotona lähiverkossa.
Home Center 3 -ohjaimen hallinta on mahdollista tietokoneen kautta (nettiselain) tai mobiilisovelluksen avulla (Android- ja iOS-tuki). Home Center 3 tukee useita eri valmistajien palveluita ja protokollia, kuten Amazon Alexa, Google Assistant, Siri Shortcut, IFTTT, Netatmon laitteet.
Ominaisuudet:
Malli: Fibaro Home Center 3, FGHC3-001
Suoritin: Quad-core Arm Cortex A53 (1.2GHz)
Muisti: 2 Gt LPDDR3
Tallennustilai: 8 Gt eMMC
Ethernet-liitäntä, 10/100
USB-liitintä
WiFi 802.11 b/g/n/a/ac, 2.4 GHz / 5 GHz
Z-Wave Plus: 868.0-868.6 MHz, 869.7-870.0 MHz
Zigbee: 2400.0-2483.5 MHz (ei vielä aktivoitu)
Bluetooth Low Energy
Tuki 433 MHz ja 868 MHz laitteille (433.05-434.04 Mhz / 868.0-869.65 MHz)
Hallinta: selaimella tai mobiilisovelliuksella
Yksinkertainen, helppokäyttöinen ja nykyaikainen käyttöliittymä
Nopea ja helppo asennus, ohjain voidaan liittää verkkoon kaapelilla tai langattomasti
Laaja tuki eri palveluille ja protokollille, kuten: Amazon Alexa, Google Assistant, IFTTT, SmartThings,
Virtalähde: 12 V DC
Käyttölämpötila: 0-40°C (vain sisäkäyttöön)
Mitat: 220 x 140 x 35 mm
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 3.6.2025 klo 11.28 ・ Ilmoituksen tunnus: 23874355