Kuvagalleria
Glomex WeBBoat 4G Lite EVO mobiili/wifi internetjärjestelmä
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myynnissä kaksi kautta käytössä ollut Glomex WeBBoat 4G Lite EVO internetjärjestelmä veneeseen tai matkailuautoon. Tämä tarvitsee vain SIM-kortin ja 12/24V sähkön muodostaakseen 4G/3G mobiiliyhteyden, mikä jaetaan wifillä nettiyhteyttä käyttäville laitteille.
Myynnissä koska vaihdoin itse langalliseen tukiasemaan. Wifin kantama ei aivan riittänyt kun purkki oli asennettu 17-metrisen maston nokkaan, etenkään salongissa suoraan maston alapuolella. Valmistaja Glomex taitaakin suositella max 10m asennuskorkeutta.
Nouto Heikinlaaksosta, tai postitus Toridiilillä.
Alla vielä tarkempi kuvaus tuotteesta
Voit käyttää useita yhdistettyjä Internet-yhteysmenetelmiä, jolloin satelliitti-, matkapuhelin-, Wi-Fi- tai mahdolliset kiinteän verkon palvelut voidaan yhdistää yhdeksi sisäiseksi Internet-järjestelmäksi. Tämä mahdollistaa jatkuvan internetyhteyden liikkuessasi lähellä rannikkoa sekä siirtyessäsi kauas avomerelle. Kun vene siirtyy pois venesatamasta ja weBBoat 4G Lite EVO menettää yhteyden venesataman WiFi-verkkoon se yhdistää automaattisesti yhteyden matkapuhelin- ja satelliittiyhteyksiin mikäli laitteessa on aktiivinen SIM-kortti tai veneessä satelliittikommunikointijärjestelmä.
Voit ottaa Prioriteetti-toiminnon käyttöön valitaksesi käytettävän yhteystyypin ja määritetyn prioriteettijärjestyksen. Yleensä korkeimman prioriteetin yhteyksiksi valitaan halvemmat suuren kaistanleveyden yhteydet kuten venesataman Wi-Fi ja sen jälkeen mobiilidata. Matalin prioriteetti määritetään kalliimmalle satelliitti-internetyhteydelle. weBBoat 4G Lite EVO avulla voit myös ottaa käyttöön vain yhden Internet-yhteysmenetelmän, esimerkiksi venesataman WI-FI: n, mikä vähentää matkapuhelin- tai satelliitti-Internet datan kulutusta ja kustannuksia.
Ominaisuudet:
Yhdistä jopa 24 laitetta samaan WiFi-verkkoon
Jopa 15 merimailin (n. 27 km) kantama 4G verkkoon
Latausnopeus jopa 100 Mbps*
Automaattinen vaihto WiFi, 4G tai satelliittiverkon välillä
Salattu reaaliaikainen vertaisyhteys etäasennusta ja -palvelua varten
Langaton hallinta iOS tai Android mobiilisovelluksella
Selainpohjainen käyttöliittymä lisäasetuksia varten
Operaattorin automaattinen APN asetus
Tekstiviestien lähetys- ja vastaanottotoiminto sekä saldontarkastus
Yksi SIM-korttipaikka
Kaksi Ethernet-porttia
Erittäin helppo ottaa käyttöön WeBBoat App:n avulla (Android / iOS)
"Plug and Play" - Tarvitset vain Sim kortin Data liittymällä sekä 12/24V DC virransyötön
Kaksi sisäänrakennettua erittäin tehokkaasti vastanottavaa 4G antennia
Yksi sisäänrakennettu tehokas WiFi antenni
Tehty kestämään meriolosuhteita!
Tekniset tiedot:
Internet-antennit: integroidut 2 x 4G antenni + 1 x Wi-Fi antenni
Käyttöjännite: 9 - 30 Vdc
Ethernet-portti: 2 kpl (1 WAN + 1 LAN)
LTE CAT4: jopa 100 Mbps*
DC-HSPA+: jopa 42Mbps sisään*
Langaton tila: IEEE 802.11b/g/n
LTE FDD: B1/B3/B5/B7/B8/B20
LTE TDD: B38/B40/B41
UMTS/DC-HSPA+ taajuudet: 850, 900, 2100 MHz
GSM/GPRS/EDGE taajuudet: 900, 1800 MHz
Koko: (Halk. x korkeus) 140 x 200 mm
Paino: n. 1.2 kg
Virta: 10-30 Vdc, 500mA max virrankulutus (12 Vdc)
Kiinnitys: 1" x 14 kierteeseen tai tasopinta-asennus
*Latausnopeus riippuu mobiililiittymästä sekä WeBBoat 4G Lite EVO saaman signaalin voimakkuudesta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.4.2025 klo 8.32 ・ Ilmoituksen tunnus: 23923686