Kuvagalleria
Montane Minimus Smock -kuoritakki juoksuun
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: M
Myydään uudenveroisessa kunnossa oleva Montane Minimus Smock -kuoritakki koossa M. Takki soveltuu erinomaisesti juoksuun ja/tai hätävaraksi reppuun huonoa keliä varten vaikkapa polkujuoksutapahtumaan.
- Takki on nimensä mukaisesti varsin minimaalinen, painoa on vain n. 130 g ja takki pakkaantuu omaan pussiinsa hieman nyrkkiä isommaksi palloksi.
- Etuosassa varsin tilava kengurutasku vedenpitävällä vetoketjulla.
- Kalvona Pertex Shield+, missä speksien mukaisesti pitäisi olla 20.000 mm vedenpitävyys ja 20.000 g/m2/24h hengittävyys.
- Helmassa ja hihoissa joustoresorit, missä tarpeeksi venyvyyttä esim. tuskattomaan juoksukellon käyttämiseen (ks. kuva).
- DWR-pinnoite erinomaisessa kunnossa, koska olen käyttänyt takkia vain kahdesti. Myyn tämän pois yksinkertaisesti siitä syystä, että kuoritakkeja löytyy kaapista liian monia ja jostain on luovuttava.
Kuvassa takki on 185 cm ja 73-kiloisen henkilön päällä (alla tavallinen T-paita). Takin alle mahtuu kerrostamaan näillä spekseillä varsin hyvin ja jos nyt ei tuonna untuvatakkia laita alle, niin kantajalla saa kyllä olla enemmän painoakin - ainakin +80 kiloon saakka.
Takista voi lukea arvion vaikkapa tästä: https://fellrunningguide.co.uk/montane-minimus-smock/
Sijainti: Siuntio (Nouto ok)
Maksu: Mobilepay TAI Toridiili
Ei varauksia
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.5.2025 klo 21.06 ・ Ilmoituksen tunnus: 24357379