Kuvagalleria
Terraariot, 100x50x50 cm, 3 kpl *messutarjous 450€*
Myydään
450 €
Tuotteen kuvaus
🐸 Kysy KULJETUSTA TURUN MATELIJAMESSUILLE (Lauantaina 11.10.2025) ! 🐸
Myydään 3 kpl 100 x 50 x 50 cm terraarioita!
Näistä tulee siisti torni, kun pinoaa 2-3kpl päällekäin.
3 terran tornin ulkomitat (kuvassa näkyvät teräsputkijalat asennettuna) on K171 x S50 x L100 cm
⭐ Osta kaikki 3 terraariota = yht. 450 € (Turun matelijamessujen ajan!) ⭐
Yksittäin 160€/kpl (eli ei silti paha!)
Neuvoteltavissa myös nämä lisävarusteet:
- LED valonauhat
- 3 kpl keraamiset E27 valaisimet lämpölampuille (Arcadia lamp holder & bracket Pro), huom: ei polttimoita. Hinta 15€/valaisin terran mukana.
ℹ️ Muuta infoa:
• Terrojen materiaali on 18mm vaneri.
• Suomalaista käsityötä (en ole itse tehnyt).
• Ostettu uutena, olleet käytössä 3v. Täysin ehjät, vois sanoa että uutta vastaavat. Olleet aina sisällä.
• Pysyvät pinottuina itsekseen päällekäin, on tukeva torni. Kestää jopa siirtelyä, on kokeiltu :)
• Tornin alle tai päälle on helppo jemmata esim. torakkafarmit ja jauhomatolaatikot.
• Terrojen ulko- JA sisäpinta on käsittelemätöntä vaneria. Voit halutessasi käsitellä sisä- ja/tai ulkopuolelta haluamallasi tavalla.
• Terrojen saumat on sisäpuolelta, alareunasta silikoonattu noin 10 cm korkeudelta, eli "lattiataso" ja seinät. (Katso kuva 8!)
• Liukulasit täysin ehjät, mukana kullan väriset vetimet (saa vaihdettua halutessaan). Lasiovet voi nostaa irti uristaan. Lasien reunat on hiottu turvalliksiksi. Uriin on upotettu muoviliuskat helpottamaan liikkumista, nämäkin lähtee irti, esim. puhdistamisen ajaksi (voi imuroida liukujen välistä pois tarvittaessa hiekanjyvät, turpeet yms).
• Ilmastointi-aukot lyhyillä sivuilla: vasemmalla puolella ovat alhaalla, ja oikealla puolella ylhäällä. Ritilät saa irrotettua. Voit myös silikoonata ne paikalleen akvaariosilikonilla, jos haluat terraariosta pakovarmemman (esim. käärmeelle).
• Johtojen läpivienti takaseinässä, oikeassa yläreunassa. Läpivienti on toteutettu ns. kaapeliläpiviennillä tai "kaapelitulpalla", jonka johtoreikää saa säädettyä liukuvalla muovipalalla.
🗺️ Sijainti
Vantaa, Kaivoksela:
Kerrostalon 1. kerros, pari loivaa rappusta.
Auton saa oven eteen ja autan kantamaan autoon.
Nämä eivät ole ihan kevyimmästä päästä, vaikka lasit ottaisi irti. Yksin nämä on silti himaan tuotu, ja pinottukin :)
🚙 Varmistathan autosi mitat, jos haluat hakea kaikki 3 terraariota kerralla, että varmasti mahtuvat ;)
Kysy myös kuljetusmahdollisuutta 100 km säteellä Vantaasta.
(tai sinne Turun Matelijamessuille!)
________________________________
Hakusanoja
Terraario terraariota terraariot terratorni terraariotorni terra terrarium vaneriterra vaneriterraario leopardigekko parta-agama agama gekko matelija käärme terrario torni torniterraario viv vivarium MDF puuterra puuterraario habistat exo repti kalusteterraario
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.9.2025 klo 15.45 ・ Ilmoituksen tunnus: 24499776