Kuvagalleria
Paineilmakompressori
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kohtalainen
Toimiva 50l 3hp 356l/min kompressori, voi ottaa heti käyttöön. Öljyt vaihdettu kaksi vuotta sitten viimeksi, mutta ei ole ollut kovassa käytössä.
Toinen venttiili vuotaa hiukan, vaihtaminen on pieni homma, en ole vain saanut aikaiseksi. Vetokahvan voi halutessaan hitsata paremmin kiinni, mutta on pysynyt tuossa hyvin kun ei ole riuhtonut.
Toinen ilmansuodatin on irronnut, eipä tuokaan ole vaikea korjata, mutta toimii. Jos alkaa käyttämään pölyisissä töissä ja paikoissa niin kannattaa kyllä ehdottomasti kiinnittää.
Renkaiden täytössä ei ole niin tarkkaa ja itsellä on ollut laite kellarissa ja pitkä letku ulkona, niin ei ole tarvinnut miettiä.
Kyllä tällä perushommat tekee, varsinaisia paineilmatyökaluja tän kokoluokan kompressorilla ei kannata käyttää, mut naulapyssyn käyttö, puhdistukset ja muut kevyemmät jutut menee hienosti. Eli täysin toimiva kompura, riittävä peruskäyttöön, eikä ole hinnalla pilattu. Saa tehdä isommalle tilaa, itsellä käyttötarve muuttui.
Saa tarjota, nopeimmalle yhdet korvatulpat mukaan!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 30.5.2025 klo 16.17 ・ Ilmoituksen tunnus: 25036651