Kuvagalleria
Nishiki RH80
Tuotteen kuvaus
Kunto: Vaatii korjausta
Merkki: Nishiki
Tyyppi: Hybridipyörät
Sukupuoli: Miehet
Myydään Nishiki RH80 hybridi polkupyörä. Olen ostanut pyörän uutena vuonna 2006. Pyörällä ei ole ajettu talvisin. Pyörälle tehty kuluneiden vuosien aikana polkupyörien huoltoliikkeessä muutama perushuolto sekä yksi täyshuolto, jonka yhteydessä mm. kammet vaihdettu Shimano Alivioksi ja ulkokumit vaihdettu uusiin.
Pyörässä on Shimano Deoren vaihdevivut, etu- ja takavaihtaja sekä Shimanon hydrauliset levyjarrut. Edessä on joustohaarukka merkiltään RST (olen ajanut lähes koko ajan siten, että joustotoiminto on ollut lukittuna pois toiminnasta, haarukan tiivisteet kulahtaneet). Satula alkaa olla myös parhaat päivänsä nähnyt.
Pyörä vaatii korjausta takavaihtajan osalta (takavaihtaja sai osuman pyörävaraston ulko-ovesta ja tod.näk vaihtajan häkki hieman vääntynyt siten etteivät vaihteet mene päälle). Muutoin pyörä on täysin ajokuntoinen.
Nouto Tapanilasta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.5.2025 klo 20.13 ・ Ilmoituksen tunnus: 25316631