Ilmoitettu hinta on Osta heti -hinta, eikä se sisällä 9 %:n ostajakomissiota, 3 €:n ostajamaksua eikä toimituskuluja (tuotteet sijaitsevat ulkomailla). Tarkat kustannukset löytyvät Catawikin verkkosivustolta.
Hieno 9 karaatin kultainen ketju sopivalla ristilukolla, peräisin Isosta-Britanniasta. Risti on koristeltu 12 pyöreällä, briljanttileikatusella timantilla, jokainen yksittäin aseteltu pyöreisiin kuppeihin, jotka muodostavat yhdessä tyylikkään ristin. Timanttien kokonaispaino on noin 0,36 karaatia. Sopiva ketju on hienoa ankkuriketjun tyyppiä ja pituudeltaan 45 cm.
Aikaleima: noin 1900/1910
Mitat: 3 x 1,5 cm (riipus), 45 cm (ketju)
Paino: 3 grammaa
Aineet: sekä riipus että ketju, molemmat merkitty 9k tai 375. Merkintä on erittäin pikkutarkka. Kultaseppä GA, arveltu; George Alfred Retchford.
Kotikunta: Yhdistynyt kuningaskunta
Varmistamme huolellisen ja kestävän pakkaamisen, jotta ostoksesi toimitetaan turvallisesti ja vastuullisesti.
Toimitus: Toimitamme vakuutettuna ja rekisteröitynä maksimaalisen turvallisuuden takaamiseksi.
Tietoja Catawikista
Catawiki on Euroopan vierailluin erikoisesineiden kuratoitu markkinapaikka, joka tarjoaa yli 75 000 kohdetta huutokauppaan viikoittain. Missiomme on tarjota asiakkaillemme jännittävä ja saumaton kokemus vaikeasti löydettävien erikoistuotteiden ostamisesta ja myymisestä.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.