Kuvagalleria
Neljä Seikoa ja Pop Swatch (7S26-0020, 4R36-07G0, 7S26-02T0, 7S26-03X0)
Tuotteen kuvaus
Muutama Seiko, usko jo! (ja yks Pop Swatch)
Vasemmalta oikealle:
1. Seiko 7S26-0020 // 380€ kolmella rannekkeella
Paikallaan Miltatin tuore, tänä vuonna KK:lta ostettu ranneke - tekee tästä paaaaljon paremman näkösen ja paremmin istuvan kellon. Mukaan myös alkuperäinen, S-kirjaimin lukkoon kaiverrettu ranneke, sekä Seikon kumi. Tästä loistava Säxäsetti kolmella rannekkeella ja omalla laatikolla. Kunto on siisti, toki normaalia kevyttä käytönjälkeä on, lasi tosi siisti.
Ei mitattu, mutta pitää silmämääräisesti hyvin aikaa ja käy nätisti.
Hp. 380€ sis. kellon, laatikon ja kaikki kuvauksen kolme ranneketta
2. Seiko 4R36-07G0 // 180€
Lasissa on samentumaa ja pintanaarmua, vaihto taitaa olla tämmöseen muutaman kympin luokkaa? Ei oo haitannut mua, muuten tosi siistikuntoinen ja siististi pidetty kello. Kaikki palaset rannekkeeseen mukana, nyt säädetty n. 19,5cm ranteeseen. Mukana kaikki miinus hang tag: ulompi ja sisempi laatikko, molemmat ohjekirjaset ja 2020 leimattu kortti.
Hp. 180€ sisältäen laatikot ja muut mainitut helyt
3. Seiko 7S26-02T0 // 130€
Nämä on mun mielestä tosi kivoja kelloja. Siistissä kunnossa, on kevyttä käytönjälkeä rannekkeessaa ja kopassa. Lasissa tietyssä valossa näkyvät kevyet pintanaarmut. Ei näy normaalissa valossa mun silmään ollenkaan, lähtis varmaan kevyellä kiillotuksella veks. Kaikki palat nyt paikallaan, menee vajaa 20cm ranteeseen ainakin. Mukaan boksi, ohjekirja, hang tag ja 2020 leimattu kortti.
Hp. 130€ sisältäen kellon ja mainitut helyt
4. Seiko 7S26-03X0 // 100€
Hieno, pelkistetty valkotauluinen Seiko. Tarvikeranneke, joka menee ainakin vajaa 20cm ranteeseen. Lasi on siisti, yleisilme on siisti, kehällä on pari pientä, terävähköä lommoa puol kahdessa ja kuudessa. Näkyvillä, mutta ei nyt niin pahat mun silimään. Ei mitään tilpehöörejä mukaan, pelkkä kello ja ranneke.
Jos haluaa vähän tyylitellymmän ulkoasun, mulla olisi tähän aika näppärä, kylläkin pidetty, kalliimman pään Diplomatin ruskea nahkaranneke saatavilla lisähintaan. Sillä näyttää tosi klassisen tyylikkäältä kyllä.
Hp. 100€, Diplomatin rannekkeella 120€.
5. Pop Swatch vuodelta 1993 // 35€
Ostin tämän käyttämättömänä about vuosi sitten ja oon pitäny ranteessa muutama kerran. Siisti, hauska patterikello alkuperäisellä muovilaatikollaan. Kolmikymppiset meni jo, mutta ehkä tulevalle kolmivitoselle hauska lahja?
Hp. 35€ sisältäen kellon ja laatikon
Kellot Tampereella, keskustan tuntumassa, josta mieluiten nouto ja käteismaksu, niin myös näet kellot ja voit rannettaa. Kaikissa kelloissa on kevyttä jälkeä, koska ovat käytettyjä, mutta ei mitään suurempia puutteita, joita ei ilmoituksessa olisi ilmoitettu (esim. vihreän Seikon lasin sameus). Kellojen käyntiä ei mitattu, mutta kaikki käyvät nätisti silmämääräsesti.
Vaihdossa voi tarjota 35-40mm koossa sukeltajankelloja, mutta en lämpene hirveän helposti, enkä halua mitään näitä kalliimpia. Toki jos sulla on vaikka joku supertyylikäs Tagi, niin voin vaihtaa siihen vaikka koko läjän.
Myynnissä myös Facebookissa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 4.6.2025 klo 18.21 ・ Ilmoituksen tunnus: 25617151