Kuvagalleria
Pyöräilycaprit MUDDYFOX Cycle Padded joustavat ja kestävät
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Muddyfox Cycle Padded -pyöräilycapreissa on joustava vyötärönauha sisäisellä kiristysnyörillä, istuinpehmuste ja kauttaaltaan joustava mutta tiukka istuvuus. Muddyfox-laadun tunnusmerkki täydentää ilmeen.
- Liikenteessä erottuva ja turvallisuutta lisäävä punainen raita capripituisessa lahkeessa
MUDDYFOX-pyöräilycapri housut soveltuvat kaikkeen pyöräilyyn muotoilunsa, kestävyytensä, hyvän ilmanvaihdon ja kosteuden poiston ansiosta.
KOKO:
EU 40
UK: 12
USA: 8
ASIA: L
Mukautuu joustavasti ajajan kokoon
OMINAISUUDET:
* Materiaali säilyttää joustavuutensa ja parantaa aerodynamiikkaa
* Joustava ja tiukka istuvuus
* Joustava elastinen vyötärö
* Elastinen lantionympärys tekee housusta istuvan liikkuessasi pyörän päällä ja leveä resori pitää housut paikallaan
* Vyötärössä sisäinen kiristysnyöri
* Helppohoitoinen synteettinen keinosäämiskä eli haarapehmuste tarjoaa mukavuutta myös pidempiin ajoihin
* Minimaaliset saumat parantavat istuvuutta ja mukavuutta
* Kapeneva lahje, jossa elastinen kangas
* Joustavat lahkeensuut
* Pehmeä ja kosteutta siirtävä materiaali
* Konepestävä
Caprihousujen MATERIAALIT:
80 % Polyamidia
20 % Elastaania
80 % Polyamidia, 20 % Elastaania (Lycra®)
* Polyamidi on kimmoinen ja elastinen kuitu. Se on helppohoitoinen, ei rypisty käytössä tai pesussa ja kuivuu nopeasti. Kuitu on luja ja kestää hyvin hankausta. Myös säänkesto-ominaisuudet ovat hyvät.
* Elastaania eli LYCRAA joustavuutensa ja käyttömukavuuden paranemisen vuoksi, koska pyöräilyhousussa tarvitaan parempaa istuvuutta ja joustoa eli palautuu venymästä erinomaisesti, on kuituna elastinen ja kimmoisa.
Materiaalina Lycra kestää hyvin mm. hikoilua.
SÄÄMISKÄ:
* Ajomukavuuden takaa housun sisäpuolinen istuinpehmuste (kuvissa mustan harmaan värinen sisäpuolinen pehmuste).
* Valmistettu materiaalista, jolla on erinomainen joustavuus ja elastisuus, joka lievittää kipua ja väsymystä
* Pehmuste vaimentaa tärinän ja varmistaa hengittävyyden.
* Kevyt ja suunniteltu sopimaan hellästi vartaloosi, joten et tunne olosi epämukavaksi.
* Unisex muotoilun malli ja kuosi sopii kaikille
- Erinomaiset materiaalit juuri tämän pyöräilyhousun käyttötarkoitukseen sopien.
Fox Racing oli edelläkävijä maastopyöräilyvaatteissa, jotka ovat käytännöllisyyden lisäksi trendikkäitä ja nyt suunnitellaan sopivia kaikkeen pyöräilyyn, kuten nämä myynnissä nyt olevat pyöräilycapritkin.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 4.6.2025 klo 21.46 ・ Ilmoituksen tunnus: 25626501