Kuvagalleria
(1/7)
Mökkivoimala pohjoisiin oloihin
Myydään8 390 €
Kuvaus
Myynnissä täysin valmis ja helposti käyttöönotettava Wattium Twinpower 3000 S/U – suomalainen off-grid-sähköjärjestelmä, joka tuo täyden kotisähkön mukavuudet ilman sähköverkkoa.
EDUT SINULLE:
- Helppo asentaa ja käyttää (valmiiksi koottu ja testattu, erittäin käyttäjäystävällinen etävalvonta ja- ohjaus)
- Toimii ilman sähköverkkoa – omavarainen ja tehokas
- Toimii luotettavasti myös kylmissä ja haastavissa sääoloissa
- Ainutlaatuinen energiatehokkuus säästää kustannuksia ja ympäristöä
- Kaikki mitä tarvitset – induktioliesi, jääkaappi, tiskikone, vesijärjestelmä ja paljon muuta!
Wattiumin tehokas aurinkoenergiajärjestelmä mahdollistaa useiden laitteiden yhtäaikaisen käytön. Se tekee toiminnoistasi sujuvan nautinnollisia.
Järjestelmä on suunniteltu kattamaan sähköntarve kahvinkeittimestä jääkaappiin ja sähkötyökaluihin asti – jopa astianpesukoneen voi pyörittää pelkän akuston voimin.
Suuresta tehosta huolimatta Wattium on energiatehokas: kevyillä kuormilla käytetään pientä invertteriä, ja isompi kytkeytyy päälle vain tarvittaessa, mikä pitää tyhjäkäyntikulutuksen poikkeuksellisen alhaisena. Patentoitu älykäs invertterijärjestelmä on jopa 3x vastaavan tehoisia energiatehokkaampi ja mahdollistaa:
- Akuston energian riittävyyden pitemmillä pilvisinä jaksoina, sekä alkukeväällä ja loppusyksyllä
- Akuston kapasiteettia ei tarvita niin paljoa - kustannussäästö ja akuston virta riittää pitkään
- Vähemmälläkin aurinkopaneelimäärällä pärjää - kustannussäästö, vähemmän tarvetta puuston raivaamiselle
Olitpa missä tahansa, Wattiumin yhdessä käyttäjien kanssa suunniteltu näyttö kännykässä kertoo yhdellä vilkaisulla:
- Akun varaustilan - tiedät heti, riittääkö sähkö
- Virrankulutuksen ja latauksen - näet, minkä verran mökillä käytetään/tuotetaan sähköä
- Akun jännitteen - riittää kun se on vihreällä alueella
Lisäksi voit helposti ohjata laitetta, kuten esimerkiksi:
- käynnistää aggregaatin napin painalluksella tai asettaa sille automaattikäynnistyksen
- ajaa järjestelmän lepotilaan tai päälle
Akustoamme voi ladata ainutlaatuisesti myös alle 0C lämpötiloissa ilman lämmitystä, mikä mahdollistaa ympärivuotisen käytön sekä akuston lataamisen aurinkoenergialla pakkasellakin. Tämä on sinulle suuri etu muihin litium akkuihin verrattuna. Vuosien käyttökokemus Inarista Savonlinnaan on tämän todentanut.
Yksi Wattiumin vahvuus on helppo asennus ilman asiantuntijaa. Kun saat laitteen, nosta se paikalleen, kytke akusto ja virta laitteeseen. Sinulla on 230V hyvälaatuinen sähkö käytössäsi. Saat myös laitteen näkymään kännykkääsi muutamassa minuutissa. Sitten voit myös kytkeä aurinkopaneelien säätimeltä tulevan johdon ja mahdollisen aggregaatin. Olet valmis helppoon mökkeilyyn sähkön osalta.
Laitteessa on monipuoliset suojatoiminnot mukaan lukien 230V vikavirtasuojaus ja sille tarvittavat kytkennät erilaisten aggregaattien kanssa.
Jos mökissä on rakennettuna kiinteä sähköverkko, laitteiden kytkentä vaatii näissä tapauksissa aina ammattilaisen.
Paketti sisältää 230V sähköt:
- Jatkuva invertterin teho 3000W
- Akusto 3480Wh (300Ah) , latauslämpötila -45 - +60C, premium teollisuuslaadun akku erittäin pitkällä käyttöiällä
Lisäosina esimerkiksi (tarkistamme hinnan tapauskohtaisesti) :
- Aurinkopaneelit (4kpl, a 400W), säädin, kiinnikkeet ja johdot 1 379.00€
- Wattiumin 3500W Invertteri generaattori 1 390.00€ (langattomasti ohjattu)
Lisätiedot https://wattium.fi/
Ohjehintamme sisäasennusmallille on 8390€
Rajoitetun ajan sinulla on kuitenkin mahdollisuus saada erinomainen tarjous!
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Uusi
Sijainti
Ilmoituksen tunnus | 25734188 |
---|---|
Viimeksi muokattu | 7.6.2025 klo 14.05 |