Kuvagalleria
Korttipeli
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kansan Uutisten Mara-peli. Muistuttaa Musta Pekka ja Hullunkuriset perheet -pelejä. Tämän pelin perheitä ovat: Kirkko, Armeija, Ay-liike, Media, Häiriköt, Raha, Älymystö, Kepu, Kok., Vas. ja SDP. Pekkana on Mara eli Suomen presidentti Martti Ahtisaari. Korteissa on tunnettuja politiikkoja ja julkkiksia.
Kansan Uutisten Viikkolehden toimittaja Jukka Parkkari ja Puupää-hatulla palkittu Viikkolehden graafikko Timo Mäkelä on tuottanut nämä pelikortit vuoden 1994 presidentinvaalien jälkeen.
Kaikki kortit sääntöineen ovat tallella ja ne ovat siistejä. Säilytyslaatikossa kulumaa ja molemmista sivuista repäisty lipareet.
#Mara-peli
#Martti Ahtisaari
#Suomen presidentti
#Hullunkurinen Suomi
#Kansan Uutiset
#Viikkolehti
#Jukka Parkkari
#Timo Mäkelä
#1990-luku
#hullunkurinen perhe
#hullunkuriset perheet
#Musta Pekka
#Pekka-peli
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.8.2025 klo 19.52 ・ Ilmoituksen tunnus: 25756003