Kuvagalleria
(1/1)
Louis Poulsen Yuh -pöytävalaisin, musta, messinki/marmori, ovh. 845e
Myydään630 €
Kuvaus
Louis Poulsenin Yuh-pöytävalaisin on saanut innoituksensa Arne Jacobsenin suunnitteleman AJ-klassikkovalaisimen veistoksellisuudesta. Valaisimen kartiomaista varjostinta voi nostaa ohuen rungon varassa ylös ja alas, sekä kallistaa ja kääntää helposti.
Louis Poulsenille ominaisesti myöskään Yuh ei häikäise, vaan kiinteä LED-valonlähde on piilotettu häikäisysuojan taakse. Alaspäin avautuva varjostin antaa tehokkaan valon suoraan alas ja pehmeän valon ylös varjostimen päällä olevasta aukosta.
Kukaan ei taida taitaa valon käsittelyä paremmin kuin tanskalainen Louis Poulsen. Valaisimiin ja valaistusratkaisuihin erikoistuneen yrityksen filosofian ytimessä ovatkin toiminnallisuus, mukavuus ja tunnelma.
Valotehoa on mahdollista himmentää portaattomasti 15–100 %. Voit myös ajastaa valaisimen sammumaan 4 tai 8 tunnin kuluttua ja määrittää valaisimelle sopivan valotehon valmiiksi, joka kerta kun se sytytetään.
Muovijohdon pituus 2,5 m. Katkaisin, ajastin ja valotehosäädin sijaitsevat seinärasiassa.
Valonlähde: 1 x kiinteä 10W LED (sisältyy pakkaukseen).
Ovh. 845e, Nyt 630e
Kotiinkuljetus
Tuote on nähtävissä ja noudettavissa ilmoituksen tehneessä myymälässä. Voit myös tilata tuotteet Postin
kotiinkuljetuksella kätevästi ja edullisesti koko Manner-Suomeen: pientuotteet 25 e, valaisimet 55 e, tuolit ja
pöydät 55 e, sohvat ja sängyt 95 e.
Maksutavat
Klarnan maksulinkin avulla hoidat ostokset helposti suoraan kotisohvalta. Maksutapoina toimivat luottokortit,
verkkopankki, Klarna-lasku sekä Kuluttomat ja korottomat maksutavat jopa 12 kk asti. Vepsäläisen
Nousukausirahoitus on saatavissa myymälöistämme myös Torissa myytäville tuotteille - jopa 40 kk
korottomalla maksuajalla.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Sijainti
Ilmoituksen tunnus | 26019986 |
---|---|
Viimeksi muokattu | 13.6.2025 klo 15.01 |