Kuvagalleria
Tukeva pulpettivene 4-tahtikoneella (9.8hp Tohatsu vm. 2024)
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kalastuskäyttöön kunnostettu tukeva vene sisäänajetulla Tohatsun 9.8hp, sähkökipillä ja -startilla varustetulla moottorilla. Moottorin tehdastakuuta jäljellä n. vuosi (kesäkuusta 2024). Moottori on vuoden 2024 mallia MFS 9,8 BEPTS.
Vene on 2023 maalattu antslip valkoisella sisäpuolelta ja pohja maalattu mustalla. Kuvissa näkyy kunnostusvaiheita, edellinen omistaja oli pohjan raapautumia maalaillut mustalla, joten jatkoin samalla mallilla. Takaosa oli edellisen omistajan toimesta hiottu lasikuidulle, se on korjattu gelcoatilla ja maalattu muun pohjan mukaiseksi.
Ohjainlaitteet uusia, samalla kun uusi kone laitettiin paikoilleen, uusittiin myös ohjainlaitteet ja luonnollisesti kaukosäätölaitteet koneen myötä. Sähköt vedetty siististi panelin katkaisimista valoille ja muille laitteille. Akku ei kuulu kauppaan.
Veneen paino, pituus ja leveys voi heittää muutaman kilon/sentin. Yhteydenotot mieluiten päivisin Torin kautta ja tarjotakin saa järkevillä luvuilla (moottori ja hallintalaitteet maksoivat 3200€). Moottorin takuu- ja muut kirjat tulee luonnollisesti mukaan.
Terveisin kahden veneen loukussa oleva :)
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.6.2025 klo 8.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 26163138