Kuvagalleria
Infrapunalämmitin isolle hallille. Hinta sisältää alvn
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Vuoden vanha.
Tuotekuvaus
Keskikokoinen infrapunalämmitin ilman haitallisia höyryjä tai kaasuja, suunniteltu pitkäikäiseksi ja erittäin luotettavaksi
Edut
Infrapunalämmittimien tuottama lämpö jakautuu tasaisesti lämmitettävän huoneen tai kohteen rakenteisiin.
Alhainen kulutus, hajuton käyttö, erittäin korkea hyötysuhde ja lähes täysin hiljainen - nämä ominaisuudet tekevät tästä nopeasti parhaan ystäväsi siellä, missä on muuten yleensä kylmää.
Lämpö jakautuu tasaisesti kaikkiin suuntiin ja antaa miellyttävän lämmön tunteen myös laitteen lähellä.
Lämmitintä voidaan käyttää esimerkiksi teollisuushalleissa, työpajoissa, konehuoneissa, autotalleissa, halleissa, maalauspajoissa, taukohuoneissa, huoltoautoissa, yleisötilaisuuksissa, korjaamoilla, parvekkeilla, teltoissa ja rakennustyömailla.
Kolminkertainen palaminen takaa täydellisen ja puhtaan palamisen. Siten lämmitin ei vaadi erillistä pakoputkea ja kaikki lämpö hyödynnetään. Normaali ilmanvaihto riittää.
Tiger king on erittäin taloudellinen lämmitin. Se kuluttaa alle kaksi litraa polttoainetta tunnissa. Lämmittimen mukana tulee kaukosäädin, joka on suunniteltu tekemään käytöstä helppoa ja miellyttävää käyttäjälle. Tiger Kingissä ei ole tuuletinta, se tuottaa vain infrapunalämpöä. IR-säteily lämmittää materiaalia, ei ilmaa. Noki- ja hajuhaitat johtuvat yleensä sammuttamisen jälkeen polttokammioon päätyneestä polttoaineesta. Polttoaineen syöttö on erittäin nopeaa, mikä minimoi noen ja hajun muodostumisen.
Tekniset tiedot
Paino 62kg
Lämmitysteho 17kW
Mitat 710x310x1120 mm
Sopivat polttoaineet biodiesel, diesel tai polttoöljy
Polttoaineen kulutus 1,5-1,7 l / h
Polttoainesäiliön tilavuus 45L
Virrankulutus 70w
Melutaso 50 dB
Lämpötila-alue 0-40 ° C
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 18.6.2025 klo 23.50 ・ Ilmoituksen tunnus: 26245574