Kuvagalleria
Belidin upea V231 seinävalaisin, Primuksen muotokieltä
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Hieno ruotsalaisen design-valaisimien valmistajan Belidin tuotemallistoon viime vuosisadan loppupuolella kuulunut seinävalaisin. Valaisimen runkona toimii metallinen ns. letkuvarsi, jonka taipuisuuden ansiosta valo on suunnattavissa helposti oikeaan valaistusta vaativaan kohteeseen. Valaisimen seinäkupu ja valaisinkupu ovat hohtavaa kullan/messingin väristä metallia. Valaisimessa on Belidin upean Primus-valaisimen muotokielen tapaan kaksi toisistaan irti olevaa metallilehteä, joiden välistä valoa pääsee vähäisessä määrin häikäisemättömän hämyisästi myös ympäristöön. Valaisin luo näin hienoa satelliittimaista tunnelmaa huoneeseen. Valaisimessa oleva toimiva led-polttimo sisältyy luonnollisesti hintaan. Valaisimen katkaisija sijaitsee johdossa. Valaisimen pistoke sopii sekä maadoittamattomaan että maadoitettuun pistorasiaan.
Upea "satelliittivalaisin" on syvyydeltään seinästä suurimmillaan noin 34 cm. Valaisimen seinäkuvun halkaisija on noin 10 cm. Valaisinkuvun korkeus on noin 19 cm ja halkaisija noin 14,5 cm. Sähköjohdon pituus on noin 198 cm.
Hieno moderni seinävalaisin tunnetulta design-valaisinvalmistajalta valaisemaan ja koristamaan kaunista kotiasi edullisesti 30 eurolla. Voin myös lähettää valaisimen hyvin pakattuna pelkkiä kuljetuskuluja vastaan.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.7.2025 klo 15.41 ・ Ilmoituksen tunnus: 27069677