Kuvagalleria
Hopeinen Carmosier-riipus sinisafiiri ja zirkonit.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Merkki: Muut
Sukupuoli: Naiset
Päämateriaali tai -kivi: Hopea
Muu materiaali tai kivi: Korukivi
* Hopeinen Carmosier-riipus sinisafiiri ja zirkonit
* 925 sterling hopeaa riipus sekä ketju
* Ketju: pituus 45 cm.
* Riipus: paino 0,26g, pituus 9 mm, leveys 7 mm
Postikulut 3€ ostajalle.
Mobilepay tai käteinen.
Kurkkaa muut ilmoitukseni.
Safiirit ovat arvostettuja niiden kauneuden, kestävyyden ja historian vuoksi. Ne ovat olleet suosittuja koruissa vuosisatojen ajan ja niillä on symbolinen merkitys, usein liitettynä kuninkaallisuuteen ja henkiseen selkeyteen.
925-tunnusmerkki Sterling-hopeassa kuvastaa sen aitoutta ja korkeaa hopeapitoisuutta. Numero 925 viittaa Sterling-hopean standardoituun hopeapitoisuuteen, 92,5 prosenttia, mikä takaa korun olevan valmistettu aidosta hopeasta. Mikäli hopeaa sisältävässä korussa on 925-merkintä, voit olla varma sen korkeasta laadusta ja kestävyydestä.
Sterling-hopea on erittäin suosittu metalli käytettäväksi koruissa, sillä sen korkea hopeapitoisuus pitää huolen, että se säilyttää jalohopean kauniin värin ja kiiltävyyden. Kuparin tuoman vahvuuden ansiosta Sterling-hopea kestää kovempaakin käyttöä asusteessa kuin asusteessa, oli kyseessä sitten korvakoru tai vaikkapa sormus. Se on lisäksi oiva valinta herkkäihoisille, sillä Sterling-hopea on hypoallergeeninen materiaali.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.7.2025 klo 16.13 ・ Ilmoituksen tunnus: 27190689